کاربرد دیگ روغن داغ درصنایع غذایی

کاربرد دیگ روغن داغ درصنایع غذایی

کاربرد دیگ روغن داغ درصنایع غذایی

دیگ روغن داغ در صنایع کاربردهای بسیار زیادی دارند . به گونه ای که حتی از این دیگ ها در کارخانه های و پالایشگاه ها و… استفاده می کنند . از بویلر روغن داغ زمانی استفاده می شود که نیازبه دما و حرارت بسیار بالا داشته باشندو دلیل دیگر استفاده از بویلرهای روغن داغ قیمت ارزانتر آن ها نسبت به دیگ بخار و دیگ آبگرم است .

بیشتر بخوانید :کاربرد دیگ بخار در بیمارستان چیست ؟

چرا ازبویلرروغن داغ استفاده می کنیم ؟

  • بویلر روغن داغ به دلیل تحمل فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرد . از آنجایی که دیگ های بخار تحمل دمای 200 درجه سانتی گراد به بالا را ندارند از بویلرهای روغن داغ استفاده می شود.

کاربردبویلرروغن داغ در صنایغ غذایی :

این بویلر نقش بسیار مهمی در صنایع مختلف دارند یکی از معروف ترین آن ها صنایع غذایی است که از این دیگ ها استفاده می شود. و همانطور که می دانید این دیگ ها در صنایع جایگاه مخصوصی را برای خود ایجاد کرده اند و به نوبه ای می توان گفت که بازار صنعت را از آن خود کرده اند .

اگر تمایل به مطالعه بیشتر دارید :کاربرددیگ آبگرم ودیگ بخار چیست ؟

بویلرروغن داغ در صنایع غذایی با دمای بالا و فشار پایین کار می کند و در درست کردن انواع مواد غذایی مختلف مانند چیپس ، ناگت ها ، کلوچه ،شیرینی های مخصوص و… مورد استفاده قرار می گرند . این سیستم به دلیل اینکه دمای یک نواختی را ایجاد می کند باعث ترد شدن و طعم گرفتن مواد غذایی مختلف نمی شود .

دیگ روغن داغ در چه دستگاه هایی نقش دارد ؟

این دیگ ها نه تنها در درست کردن مواد غذایی نقش دارد بلکه کاربرد ان ها در دستگاه های مختلف مانند دستگاه های سرخ کن ، دستگاه های تقطیر ،دستگاه های تجزیه چربی تأمین حرارت دیگ های تولید نبات و… که همه این ها با دما و حرارت بالا و فشار پایین نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد .

اطلاعات دقیق تر را در سایت ما بخوانید :انواع برج های خنک کننده چیست ؟

انواع بویلر روغن داغ :

بویلر روغن داغ در دو نوع مختلف افقی و عمودی طراحی شده است . که هر دوی این مدل ها در کارخانه ها و پالایشگاه ها و صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد . البته این دیگ ها هرکدام مزایا و معایب خودش را دارد و فضای هرکدام متفاوت است . اما نکته مهم این است که بویلر روغن داغ افقی رادمان بالاتری دارند .

کاربرد دیگربویلرروغن داغ در صنایع نساجی است :

این دیگ ها علاوه بر صنایع غذایی در صنایع دیگری مانند نساجی بسیار کاربرد دارد . کاربرد این دستگاه در صنایع نساجی به این صورت است که دستگاه کلندر به صورت رولی کار می کند و طرح انتخاب شده بر روی کاغذ های مخصوص و رنگ انتخاب شده بر روی آن ها چاپ می شود .

پارچه و کاغذ بصورت همزمان به داخل دستگاه  می رود و به دور سیلندر می چرخد و با استفاده از فشاری که دستگاه درست می کند و حرارتی که از سیلندر منتقل می شود طرح بروی پارچه چاپ می گردد. داخل سیلندر روغن داغ شده توسط سیستم دیگ روغن داغ پر می شود . در اصل وظیفه مهم این دستگاه بر عهده بویلرهای روغن داغ است .

مطلب پیشنهادی :علت خرابی دیگ روغن داغ چیست ؟

مزایای بویلر روغن داغ :

  • راندمان بالا
  • طول عمر بالا
  • سوخت به صرفه
  • کارکردآسان
  • قیمت مناسب
  • نسبت به دیگ بخار سر و صدای ان بسیار کمتر است
  • تأمین حرارت بسیار بالا برای صنایع مختلف

نتیجه گیری :

بویلر روغن داغ را درمقاله های قبلی به طور مفصل صحبت کردیم ، همانطور که شما می دانید دیگ های روغن داغ به دلیل راندمان بالایی که دارد ، در همه صنایع مخصوصاً صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد .

جهت اطلاعات بیشتر :

https://www.okurmakina.com.tr/en/detay/hot-oil-boiler-19.html

 

 

 

 

 

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.