کاربرد دیگ بخار در بیمارستان چیست ؟

کاربرد دیگ بخار در بیمارستان چیست ؟

کاربرد دیگ بخار در بیمارستان چیست ؟

دیگ بخار یک وسیله گرمایشی است که در همه مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند ، اما یکی از مهم ترین کاربرد های آن  در بیمارستان ها است که بسیار حائز اهمیت است . از آنجایی که گرمایش بیمارستان ها بسیار مهم است پس باید از بویلرهای بخار استاندارد و بزرگ استفاده شود .

اطلاعات بیشتر :علت خرابی دیگ های بخار صنعتی

کاربردهای دیگ بخار در بیمارستان ها:

کاربرد بویلربخاربرای تأمین حرارت :

از آنجایی که در مکان های بزرگ مانند بیمارستان‌ها حفظ کردن گرمایش و رطوبت و درجه حرارت مناسب بسیار مهم است ، باید از دیگ بخار برای تأمین این گرمایش ها استفاده شود . همانطور که می دانید رطوبت بیمارستان ها باید بین 30تا 60 درصد باشد و این میزان رطوبت را می توانیم از طریق بویلرهای بخار به راحتی تأمین کنیم .

کاربرد بویلربخار دررطوبت بیمارستان :

بیمارستان مکانی است که که در آن انواع مختلفی بیماری ها و از جمله آنفلانزا وجود دارد که در این مکان بیشترین ویروس ها در آن رشد می کنند . همانطور که در پاراگراف قبلی توضیح دادیم رطوبت در بیمارستان ها بسیار مهم است . زیرا بخار باعث می شود که رطوبت زیادی در محیط بیمارستان تشکیل شود و رشد باکتری ها کمتر شود .

اگر تمایل به مطالعه بیشتر دارید :تله بخار چیست ؟

کاربرد بویلربخار دراستریزه کردن :

همانطور که درجریان انواع مختلف بیماری ها هستید می دانید که حرارت و دمای بالا باعث می شود که کثیفی ها از بین برود ، پس زمانی که حرارت بالا باعث می شود که محیط تمیز شود و پس حتما بخار قدرت تمیز کردن و استریزه کردن بخش های مختلف بیمارستان را دارد و از آن می توانیم به عنوان ضدعفونی کردن محیط استفاده کنیم .

کاربرد بویلر بخار در گرم نگه داشتن محیط :

بویلربخار باعث می شود که محیط اطراف داخل بیمارستان ، اتاق ها، بیماران ، ایتاق عمل ها و …. گرم باشد . این گرما مخصوصاً در فصل سرما بیشتر مورد اهمیت قرار می گیرد ، زیرا با نزدیک شدن به فصل زمستان انواع مختلف آنفولانزا ها در بین مردم پخش میشود که اگر محیط بیمارستان با استفاده از بخار استریزه نشود این بیماری ها بیشتر می شود.

اطلاعات بیشتر را در سایت ما بخوانید :مزایای دیگ روغن داغ نسبت بویلر بخار

کاربرد دیگ بخار در قسمت خشکشویی بیمارستان :

این بخش به عنوان بخش مهم بیمارستان شناخته می شود که بیشترین استفاده از دیگ بخار در این قسمت برای شستن و خشک کردن انواع لباس های بیماران و همچنین لباس دکترها و ضدعفونی کردن آن ها مورد استفاده قرار می گیرند .

کاربرد بویلرها در آشپزخانه :

آشپزخانه بیمارستان ها تا حد زیادی به بویلر بخار نیاز دارند . از آنجایی که غذای اکثر بیماران باید بخارپز باشد تا به بیماری آن ها کمک کند. برای این کار باید از بخار و حرارت مناسب استفاده شود .تأمین این حرارت و بخار را در بیمارستان مدیون بویلرهای بخار هستیم .

طول عمربویلربخار دربیمارستان چقدر است ؟

بیمارستان ها مکان های بزرگی هستند که در آن از بویلر بخار بیشتر استفاده می شود و بطور میانگین و به گفته متخصصان عمر مفید بویلر بخار بین 20تا 30 سال است. البته اگر ازنحوه درست از آن استفاده شود و تعمیرات آن به موقع انجام می شود میتواند عمرآن بیشتر کند.

مطلب پیشنهادی :هنگام خرید دیگ بخار به چه مسائلی توجه کنیم ؟

اتوکلاو چیست :

اتوکلاو در بیمارستان‌ها به محفظه‌ای گفته می‌شود که بخار با فشار بسیار بالا در آن وجود دارد، و برای ضدعفونی کردن و از بین بردن کثیفی‌ها از آن استفاده می‌شود. این سیستم به این صورت است که در داخل این محفظه را، پر از زباله های آلوده می کنند و با استفاده از فشار بخار این زباله ها را ضد عفونی می کنند و بعداز آن زباله ها را دفع می کنند .

نتیجه گیری :

بویلر بخار در بیمارستان ها کارایی فراوانی دارد . از جمله سلامتی بیماران از اهمیت بالایی برخوردار است که اگر این بویلر بخار نباشد قطعاً سلامتی همه بیماران در بیمارستان به خطرمی افتد . البته به تازگی هزینه های این بویلرها و تعمیر آن ها بسیار زیاد شده است .

جهت اطلاعات بیشتر:

https://www.idealheatsolutions.co.uk/how-do-hospital-boilers-work/

 

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.