کاربرد بخار در پالایشگاه | 20% تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

کاربرد بخار در پالایشگاه | 20% تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

استفاده از بخار در پالایشگاه‌ها، بخش مهمی از فرآیند تولید و پالایش نفت و گاز می‌باشد. بخار در پالایشگاه‌ها به منظور مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد که عبارتند از:

1- تزریق بخار به مخلوط آب و نفت به منظور افزایش دمای مخلوط و کاهش ویسکوزیته آن‌ها، که این کار باعث رسوب‌گذاری مواد نفتی و جداسازی آن‌ها از آب می‌شود.

2- استفاده از بخار به عنوان حرارت‌دهنده در برخی از واحدهای پالایشگاهی مانند واحدهای جداسازی هوا از نفت.

3- استفاده از بخار به عنوان منبع انرژی برای واحدهای تصفیه گاز.

4- استفاده از بخار برای بخشیدن حرارت به واحدهایی که به دلیل محدودیت در فضا یا نوع پالایشگاه از روش‌های دیگر استفاده نمی‌شوند.

5- استفاده از بخار در واحدهای تصفیه آب جهت تصفیه آب و حذف مواد آلی و سمی از آن.

در کل، استفاده از بخار در پالایشگاه‌ها برای افزایش بازدهی و بهره‌وری و همچنین بهبود کیفیت محصولات پالایشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

کاربرد بخار در پالایشگاه مجموعه عظیم مشهد بخار توس همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع کاربرد بخار در پالایشگاه در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بویلر چیست-دیگ بخار-کاربرد های بخار-کاربرد دیگ های بخار-کاربرد بویلر در پالایشگاه-انواع بویلرها در پالایشگاه با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار توس با بیش از 35 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم. کادر مهندسی و پرسنل تولید مجرب این شرکت دارای گواهینامه های جوشکاری و آموزش های آن بوده و همواره در حال بروزرسانی و آماده سازی نقشه های ساخت بویلر با کمترین پرت حرارتی و بالاترین راندمان می باشد. بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از کاربرد بخار در پالایشگاه را در مجموعه مشهد بخار توس بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد.

کاربرد بخار در پالایشگاه طراحی و تولید شده در مجموعه مشهد بخار توس با بیش از 35 سال سابقه درخشان و همچنین %20 تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد. ماشین آلات شرکت مطابق با تکنولوژی روز دنیا است. جهت هرگونه مشاوره قبل خرید کاربرد بخار در پالایشگاه و بویلر چیست-دیگ بخار-کاربرد های بخار-کاربرد دیگ های بخار-کاربرد بویلر در پالایشگاه-انواع بویلرها در پالایشگاه لطفا با یکی از شماره های مجموعه مشهد بخار توس در تماس باشید.

کاربرد بخار در پالایشگاه | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

صنایع شیمیایی و مواد پتروشیمی یکی از مهم ترین صنایع مورد نیاز بشر است که کاربردهای زیادی را دارد. پالایشگاه ها انرژی مورد نیاز ما را تامین می کنند. این تامین انرژی توسط پالایشگاه ها طی انجام عملیاتی و با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات گوناگون انجام می شود.

کاربرد بخار در پالایشگاه و انواع آن:

بخار؛ ماده ای کاربردی است که در فرآیندهای متعدد در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه ها برای ایجاد حرارت؛ حرکت توربین و … مورد استفاده قرار می گیرد.اصلی ترین کاربرد دیگ بخار در پالایشگاه ها مربوط می شود به حرکت درآوردن توربین برای ایجاد انرژی مورد نیاز.

در پالایشگاه؛ بخار از پره های توربین رد می شود و سپس توسط یک کندانسور سرد می گردد. از آنجا که این عمل یعنی تولید توان مصرفی توسط بخار و توربین؛ هزینه زیادی را در بر دارد. این فرایند به شکل یک جریان بسته و در طی یک سیکل انجام می گیرد.

منظور از سیکل و یا جریان بسته این است که بخار پس از عبور پیدا کردن از پره های توربین و کنداکس شدن مجددا به دیگ بخار باز می گردد و دوباره برای کندانس شدن از توربین عبور می کند. این فرایند طی یک جریان رفت و برگشت به شکل دائم انجام می گیرد.

انواع دیگ بخار در پالایشگاه ها:

برای تامین بخار مورد نیاز به منظور به چرخش در آوردن توربین ها در پالایشگاه، چندین مدل دیگ بخار به کار گرفته می شود. در ادامه به انواع دیگ بخار و  نحوه کارکرد آنها اشاره می کنیم.

در این نوع دیگ بخار؛ آب در داخل لوله جریان دارد و گاز نیز در خارج لوله ها قرار دارد. اجزای تشکیل دهنده بویلرهای واترتیوب به شرح زیر است:

مخزن بخار

لوله های پایین رونده

لوله های بالا رونده

مخزن احتراق

لجن

دیگ بخار واترتیوب

این نوع از دیگ های بخار؛ دارای ساختار متنوعی هستند. ساختار آنها با توجه به تعداد لوله ها،  نوع آنها و محل قرار گیری محفظه بخار؛ متفاوت است.

بویلرهای واترتیوب با توجه به ساختارهای متفاوتی که دارند؛ به چند دسته تقسیم می شوند. برای  مثال لوله های به کار رفته در دیگ بخار واترتیوب، به صورت خم و یا به شکل خمیده است. گردش آب در لوله های می تواند به حالت های مختلف اجباری و یا طبیعی انجام شود.

برخی دیگر از انواع دیگ های بخار واترتیوب به نام دیگ تک مسیره نامیده می شوند. در این مدل؛ همان طور که از اسم آن  مشخص است؛ آب تنها یک دفعه عبور می کند. برای تمامی دماها نیز مناسب بوده و قابل استفاده است.

این نوع از بویلرها دارای ظرفیت بالایی می باشند؛ برای نصب فضای کمی را اشغال می کنند. محفظه احتراق این بویلر مکعبی شکل است. شکل مکعبی امکان جاسازی کردن مشعل ها را به سادگی فراهم می کند و از این نظر کار را برای طراح ساده می کند.

بویلرهای واترتیوب می توانند؛ تولید بخار را با میزان فشار بالایی انجام دهند. این نوع از دیگ های بخار، برای تولید بخار های پر فشار با میزان زیاد، به کار گرفته می شوند. به منظور تولید بخار با فشار بالا؛ لوله ها از قطر کمی برخوردار هستند. قطر کم لوله ها در بویلر؛ امکان ایجاد بخار همراه با فشار زیاد را فراهم می کند.

برای ایجاد فشار در بخار تولید شده؛ لازم است که قطر لوله ها نیز کمتر شود.

دیگ های بخار فایرتیوب:

اجزای تشکیل دهنده اینو نوع از دیگ های بخار، یک محفظه احتراق و مخزن بخار است. دیگ مجهز به لوله هایی است. لوله از یک سمت دیگ وارد می شوند و از طرف دیگر خارج می شوند.

فضای زیادی از دیگ؛ با لوله ها پر می شود و فضای دیگ از دیگ که خالی  باقی می ماند، برای ذخیره آب مورد استفاده قرار می گیرد.

در محفظه احتراق، بر اثر سوزانده شدن سوخت؛ حرارت ایجاد می شود و این حرارت به لوله های دیگ وارد شده و بدین ترتیب در تمام دیگ  پخش می شود.  بدین ترتیب باعث گرم شدن دیگ وآب، و ایجاد بخار برای مصارف مختلف از جمله حرکت دادن توربین در پالایشگاه می شود.

کاربرد بخار در پالایشگاه– در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار توس تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – کاربرد بخار در پالایشگاه– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا %20 تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. در مقاله به موضوعات بویلر چیست-دیگ بخار-کاربرد های بخار-کاربرد دیگ های بخار-کاربرد بویلر در پالایشگاه-انواع بویلرها در پالایشگاه پرداختیم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – کاربرد بخار در پالایشگاه– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و … را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411721 – 09155807005 – 09155656804 یا ایمیل info@mashadbokhartoos.com  تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.