چگونه یک فیلتراستخرمناسب انتخاب کنیم ؟

چگونه یک فیلتراستخرمناسب انتخاب کنیم ؟

چگونه یک فیلتراستخرمناسب انتخاب کنیم ؟

فیلتر استخر یکی از مهمترین و اساسی ترین وسایل استخر است . فیلتر باعث تمیز شدن آب استخر و از بین بردن کثیفی ها و جلبک ها استخر می شود . تصور کنید که اگر این فیلتراستخرمناسب نباشد ، قطعا آب استخرها همیشه پر از کثیفی و جلبک می شود و هیچکس نمی تواند از استخر ها استفاده کند . . فیلتر های استخر انواع مختلفی دارند که در این مقاله می خواهیم در مورد فیلتراستخرمناسب صحبت کنیم :

انواع فیلتر استخر :

1- فیلتر شنی :

فیلتر شنی استخر دستگاهی است که وظیفه تمیز کردن آب را بر عهده دارد . این دستگاه باعث می شود که ذرات کوچک مانند شن و ماسه و …. را از آب جدا کند و آب تمیز شود .البته این فیلتر نه تنها ذرات کوچک را از آب جدا می کند بلکه رسوبات و هیدروکربن ها و مواد دیگررا از آب جدا می کند .

بیشتر بخوانید :دیگ استخری

2- فیلتر کار تریجی :

این نوع فیلتر مناسب استخرهای بزرگ است ، معمولا این فیلترها می توانند کثیفی های داخل آب را که هر کدام مانند یک میکروب در آب شناور هستند را جمع کند و آب را صاف و ضلال به شما تحویل دهد .فیلتر کارتریجی از فیلتر شنی گران تر است اما عمر آن طولانی تر است .

3- فیلتر دیاتومه استخر :

فیلتر دیاتومه استخر یکی از بهترین فیلترهای تصفیه آب است که اکثرا از این فیلتر برای استخر های خیلی بزرگ و یا عمومی و جکوزی ها استفاده می کنند .این نوع فیلتر بسیار کارایی بالایی دارد ، اما قیمت آن بسیار گران تر از فیلتر های قبلی است .

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری داشته باشید :مبدل حرارتی چیست و طرز کار آن چگونه است ؟

چگونه یک فیلتراستخرمناسب انتخاب کنیم ؟

از آنجایی که کار همه فیلترها تصفیه آب است ، پس می توان گفت که انتخاب آن ها به عنوان فیلتراستخرمناسب کمی سخت است . فیلتر استخر را نمی توان از روی قیمت آن انتخاب کرد ،بلکه آن را فقط باید از روی کیفیت آن ها انتخاب کنید . خوب اگر خواسته باشیم یک مورد را به عنوان فیلتراستخرمناسب معرفی کنیم ، باید گفت که فیلتر شنی برای استخرها مناسب است . البته شاید فکر کنید که فیلتر شنی کارایی کمتری دارد ، اما کفیت آن بسیار بالا است . این نوع فیلتر هم مناسب استخرهای بزرگ و هم مناسب استخرهای کوچک است.

از کجا بفهمیم که فیلتر استخر به درستی کار می کند ؟

از آنجایی که فیلتر است یکی از اجزای مهم استخر شنا است ، پس دانستن اینکه آیا فیلتر استخر به درستی کار می کند یا خیر، بسیار مهم است . زمانی که فیلتر استخر به درستی کار می کند باعث صرفه جویی در وقت و جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات می شود. زمانی می فهمیم که فیلتر استخر کار نمی کند ، که برای تمیز کرد استخر وقت زیادی می گذارید ، اما بعد از مدت کوتاهی استخر شما پر از کثیفی می شود . این یعنی فیلتر استخر به به خوبی کار نمی کند و  فقط گرد و غبار را دوباره به استخر بر می گرداند. برای همین است که باید در انتخاب فیلتراستخرمناسب دقت کنید .

می توانید اطلاعات بیشتری داشته باشید :اصول طراحی موتورخانه استخر :

رایج ترین مشکلات فیلتراستخرمناسب :

1- ریگ و شن زیاد در فیلتراستخرمناسب:

رایج ترین مشکل مربوط به شن و ماسه زیاد است . زمانی که شن و ماسه زیاد در استخر باشد ، فیلترها این حجم از ماسه و شن را نمی تواند تحمل کند و باعث می شود که تمام آن شن ها و ماسه را به استخر برگرداند .

2-    فشار زیاد در فیلتراستخرمناسب :

اگر فشار زیادی در مخزن جمع شود ، می تواند برای فیلتر مشکلاتی به وجود آورد . اگر فیلتر  مناسب و اندازه پمپ نباشد ، فیلتر شما دچار مشکل جدی می شود .اگر این این فشار زیاد را کنترل نکنید باعث می شود که مخزن دچار ترک خوردگی شود .

3- فشار خیلی کم :

فشار زیاد یک مسئله است و فشار کم یک مسئله دیگر است . زمانی که فشار خیلی کم است ، مانع جریان آب در فیلتر می شود . پس زمانی که می خواهید استخر را راه اندازی کنید حتما سبد صافی و پمپ و پروانه آن را بررسی کنید .

بیشتر بدانید:انواع برج های خنک کننده چیست ؟

نتیجه گیری :

سعی کنید زمانی که می خواهید یک فیلتر انتخاب کنید ، فیلتراستخرمناسب با پمپ انتخاب کنید . فیلتر ها انواع مختلفی دارند که در مقاله بعدی بیشتر در مورد آن ها صحبت می کنیم .

 

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.