چه زمانی  پمپ استخر باید کار کند؟

چه زمانی پمپ استخر باید کار کند؟

چه زمانی  پمپ استخر باید کارکند؟

پمپ استخر را به عنوان قلب استخر می شناسند . این وسیله مهم ترین و با ارزش ترین تجهزات استخر محسوب می شود . وظیفه این وسیله با ارزش آب ها آلوده کثیف در داخل استخر را می گیرد و از طریق صافی به داخل سیستم تصفیه انتقال می دهد ، تا آب تمیز و زلال شود .

بیشتر اطلاعات داشته باشید :اجزاء تشکیل دهنده دیگ استخر چیست ؟

زمانی که فیلتر استخر آب را تصفیه کرد پمپ، آب را به داخل استخر بر می گرداند . پمپ های استخر دارای موتور با ولتاژ 110تا 220 ولت است . پمپ های استخر را در مکان های بسته قرار ندهید ، زیرا آن ها باید در مکان های باز باشند تا گرمای خود را خارج کنند .

چرا باید از پمپ استخر استفاده کنیم ؟

پمپ ها مهمترین وسایلی هستند که در استخرها استفاده می شوند . از آنجایی که وظیفه پمپ ها انتقال دادن آب کثیف به داخل فیلترها و برگرداندن آب تمیز به داخل استخر می باشد ، پس باید حتماً از این وسیله در داخل استخرها استفاده شود .

چه زمانی پمپ استخر کار می کند ؟

در واقع در فصل تابستان ، استفاده از استخرها بسیار زیاد می شود و این به نوبه خود استخرهای بزرگ بیشتر فعالیت می کند . پس در این صورت پمپ ها کارایی بیشتری دارند . اما دوعلت وجود دارد برای به کار انداخت این وسیله، 1- تقاضای مواد شیمیایی و هزینه انرژی . همانطور که می دانید نور مأورای بنفش کلر آب را از بین می برد .

در این صورت باید مواد ضدعفونی یا کلر را در طول روز به پمپ ها اضافه کنیم تا آب ضدعفونی شود . از آنجایی که مقدار کلر مورد نیاز باید درست و دقیق در آب اضافه شود ، پس نتیجه می گیریم که بهتر است که پمپ استخر در روز کار کند .

علت دیگر که هزینه انرژی است ، با گران شدن هزینه برق ، پمپ ها آب انرژی زیادی را مصرف می کنند . پس بهتر است که برای صرفه جویی در مصرف برق پمپ ها آب را از طلوع آفتاب تا حداکثر غروب آفتاب روشن باشند.

چند ساعت پمپ استخر می تواند کار کند ؟

پمپ های استخر وظیفه مهمی برعهده دارند، و در فصل تابستان و بهار این وسیله بیشتر از هر زمان ممکنی استفاده می شود . پمپ ها بزرگ را نمی شود به طور دقیق محاسبه کرد. زیرا فعالیت آن ها با فاکتورهای دیگر مانند : حجم ، قدرت ، مقدار دبی ورودی و خروجی ، دستگاه کلرزن  و فیلتر هماهنگ است .

اما برای استخر های کوچک و خانگی معمولاً 4تا5 ساعت کار کردن کافی می باشد . البته این روند در فصل تابستان است ، زیرا در فصل زمستان کارکرد پمپ ها کمتر از حد معمول محاسبه می شود .

اطلاعات بیشتر :مزایای فیلترشنی استخر چیست ؟

چگونه یک پمپ استخر مناسب انتخاب کنیم ؟

زمانی که می خواهیم یک پمپ استخر انتخاب کنیم ، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیریم ، عواملی چون حجم استخر ، گردش آب استخر محاسبه هد مورد نیاز و در آخر انتخاب خود پمپ است .

انتخاب این وسیله سخت نیست اما نیاز به تحقیق و مشورت دارد . این وسیله بسیار حساس است و زمانی که می خواهید آن را تهیه کنید بسیار دقت کنید .

انواع پمپ ها :

1- پمپ آب شناور :

پمپ های آب شناور همانطور که از نام آن ها مشخص است برای داخل آب استفاده می شود . این پمپ ها به منظور خالی کردن آب های ناشی از بارندگی بر روی زمین یا چاه های آب درست شده اند .

2- پمپ های توربینی :

این مدل پمپ ها برای تأمین آب های پروژه های بزرگ مانند کشاورزی و صنعتی استفاده می شود . این وسیله دارای قدرت تأمین آب فراوان و فشار دارد . از آنجایی که کارایی این نوع پمپ ها بسیار زیاد است از آن ها در مکان های دیگر هم استفاده می کنند .

اگر تمایل به اطلاعات بیشتری دارید :اهمیت استفاده از پکیج های استخر چیست ؟

3- پمپ های گریز از مرکز :

در اصل این نوع پمپ ها با محورموتور محرک آن اکثر اوقات به صورت افقی راه اندازی می شوند. مدل کار کردن این نوع پمپ ها بر اساس نیروی گریز از مرکز استوار است . زمانی که سیال وارد دهانه ورودی یا بخش مرکزی پمپ می شود ، در اثر چرخیدن پره ها ، سیال به طرف بیرون رانده می شود .

بیشتر بدانید :علت آب دادن شیرآب رادیاتور چیست ؟

مزایای پمپ های شناور :

  • این پمپ ها راندمان بالایی دارد
  • در انرژی صرفه جویی می کند
  • قدرت فشار آب بالایی دارد
  • بی صدا است
  • نیاز به هواگیری ندارد
  • قیمت آن مناسب است .

نتیجه گیری :

زمانی که می خواهید این وسیله را انتخاب کنید ، حتما آن را مناسب با حجم و ابعاد استخر استفاده کنید . پمپ ها وسایلی بسیار مهم و با ارزش هستند . حتما آن ها را از رطوبت و آب دور نگه دارید .

منبع : https://paradisepool.com/pool-care-guide-the-pump.htm

 

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.