هیتر برقی چیست؟

هیتر برقی چیست؟

هیتر برقی چیست ؟

هیتر برقی یک نوع سیستم گرمایشی است که نیروی برق را به انژی گرمایشی تبدیل می کند و باعث گرم شدن محیط اطراف می شود . . این سیستم ها یک لوله سفالی با یک سیم نازک دارند ، و گرمای آنها با کمک المنت های که دارند در محیط پخش می شود .

کارکرد این سیستم های گرمایشی چگونه است ؟

کارکرد این سیستم ها توسط المنت های آن ها انجام می شود . این المنت ها از یک نوع مقاومت و سیم نازک تشکیل شده است . در این نوع سیستم ها برق داخل مقاومت می شود و پس از آن به سیم منتقل می شود و بعد از گرفتن انژی برق ، آن را به انرژی گرمایشی تبدیل می کند . این سیستم ها با وجود این که بسیار کوچک هستند اما گرمایش خوبی دارند و می توانند محیط را به خوبی گرم کنند.

در مورد سیستم های گرمایشی بیشتر بدانید :هیتر مشعل دار

هیتر برقی مناسب چه مکان هایی است ؟

از آن جایی که ظرفیت گرمایی این هیتر 2.8 کیلو وات است و به دلیل سایز کوچک آن ها برای مکان های بزرگ خوب نیست . از این هیترها در مکان های کوچک و متوسط استفاده می شود . اگر چنانچه می خواهید از این هیتر ها برا فضا های بزرگ اتستفاده کنید ، بهتر است که چند هیتر تهیه کنید تا بتوانید آن محیط را گرم کنید . البته هیرها انواع مختلفی دارند ، اما کارایی همه آن ها یکسان است .

می توانید اطلاعات بیشتری داشته باشید :دیگ های واتر تیوب

انواع هیتر های برقی :

این سیستم ها مانند همه سیستم های گرمایشی دیگر انواع مختلفی دارند ، اما انتخاب درست در نوع آن ها بسیار حائز اهمیت است .

1- هیتر تابشی :

این نوع هیتر برای اتاق هایی که سقف آن ها بسیار بلند است و یا اتقاق بزرگ است و می خواهید بخشی از آن را گرم کنند مناسب است . این نوع هیتر ها گرمای بسیار خوبی دارد ، اما متاسفانه تنها مشکلی که دارد این است که امکان آتش سوزی در این نوع هیتر ها بیشتر است و برای کودکان مناسب نیست . اگر می خواهید از این نوع هیتر تهیه کنید بهتر است، از نوع دیواری آن بخرید که در بالای دیوار نصب شود و از دسترس کوکان دور باشد . این نوع هیتر انواع مختلفی دارد مانند هیتر صفحه ای و هیتر سنگی دارد ، که کارکرد این دو نوع هیتر هم مانند هیتر تابشی است و المنت هر 2 آن ها یا در داخل هیتر است ویا در پشت آن قرار دارد.

بشتر بخوانید :فروش انواع هیتر مشعل دار با تخفیف 30 درصدی

2- هیتر فن دار:

این نوع هیتر که به آن هیتر سرامیکی هم گفته می شود . فقط مناسب اتاق و محیط های بزرگ هستند . هیتر فن دار فقط مناسب کسانی هست که در فضای بزرگ قرار دارند و می خواهند این فضا را گرم کنند . حتی بعضی از افراد از این نوع هیتر برای کارخانه ها یا سالن های ورزشی سرپوشیده استفاده می کنند .  این هیترها تنها عیبی که دارند ، فن آنها کمی سر وصدا می کند .

3- هیتر همرفتی :

این نوع هیتر بیشتر محیط اطراف را گرم می کند تا سطوح و یا اشیاء را ، و اکثرا این هیترها شکل ستونی دارند  و برای اتاق های متوسط مناسب است و محیط های بزرگ را گرم نمی کند ، و نسبت به هیترهای تابشی گرمای کم تری دارند . البته مردم به دلیل اینکه ، این هیترها سبک هستند و جابه جایی آن ها راحت است ، از این نوع هیتر می خرند .

مصرف برق در هیتر های برقی چگونه است ؟

مصرف برق در هیترها بستگی به اندازه آنها دارد ، بعضی از هیترها بزرگ هستند و از المنت های بیشتری در آن به کار رفته است ، پس مصرف برق در این هیترها قطعا بیشتر است . اما اگر هیترها کوچک باشد و از المنت کمتری استفاده شده باشد ، مصرف برق آن ها کمتر است .مصرف برق در هیترها به عواملی مانند : مدل ، اندازه و تعداد المنت های که در آن به کار رفته است بستگی دارد .

قبل از خرید هیتر برقی به چه نکاتی توجه کنیم :

1- علامت استاندارد بودن آن ها

2- برگه گارانتی و ضمانت نامه

3- قیمت مناسب

4 نوع المنت ها آن

5- کارایی دستگاه

نتیجه گیری :

سعی کنید قبل از اینکه هیتر برقی تهیه کنید حتما به نکات بالا توجه کنید و سعی کنید از هیتر های دیواری استفاده کنید تا از دسترس کودکان دور باشد و همچنین نوع هیتر را مناسب با فضایی که دارید تهیه کنید .

 

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.