هنگام خرید دیگ بخار به چه مسائلی توجه کنیم ؟

هنگام خرید دیگ بخار به چه مسائلی توجه کنیم ؟

هنگام خرید دیگ بخار به چه مسائلی توجه کنیم ؟

با توجه به کاربرد بالای دیگهای بخار و تنوع برندها و انواع دیگ بخار، انتخاب گزینه مناسب برای همه مشکل شده است.در هر خریدی کیفیت حرف اول را میزند خرید دیگ بخار نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای خرید دیگ بخار به نکات زیر توجه کنید.

1- آیا دیگ بخار علامت استاندارد دارد ؟

مهمترین چیزی که هنگام هر خریدی می بایست توجه کنیم، این است که آیا این وسیله علامت استاندارد دارد یا خیر؟ اگر به این مسئله توجه ای نکنید ممکن است خسارت های جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد و بعلاوه پول شما را به هدر دهد.

2- آیا توسط سازمان ملی  و شرکتی معتبر این علامت استاندارد، تایید و مهر شده است ؟

اگر توجه کرده باشید میبینید که در همه شغل ها، افراد نامطمئن وجود دارند حالا در بعضی شغل ها کمتر هستند  و در بعضی از شغل ها بیشتر، در بعضی از کارخانه های دیگ بخار، بعضی از افراد که هیچ مدرک و تخصصی ندارند شروع به ساختن دیگ بخار میکنند یا شاید مدرک داشته باشند اما تجربه کار نداشته باشند و قطعا این دیگ ها استاندارد نیستند، و ممکن است مهر و استاندارد جعلی خورده داشته باشند که می بایست بررسی شود.

3- برند آن معروف باشد :

سعی کنید برای خرید دیگ بخار حتما از برند های معروف استفاده کنید. البته این امکان وجود دارد که بعضی از برند های معروف هزینه بیشتری داشته باشد اما ارزشش را دارد زیرا یک وسیله ی مورد اعتماد خریداری کرده اید. یکی از برندهای شناخته شده در این صنعت، مشهد بخار توس با 35 سال سابقه درخشان می باشد برای مشاهده نمونه کارهای این مجموعه کلیک نمایئد.

4- داشتن ضمانت نامه معتبر:

در زمان خرید دیگ بخار حتما سوال کنید که ضمانت نامه دارد یا نه و مدت آن چقدر است، این مسئله خیلی مهم است. زمانی که دیگ بخار شما در مدت ضمانت شده خراب شود، می توانید با استفاده از برگه ضمانت نامه به راحتی و بدون هزینه آن را درست کنید.

5- قیمت مناسب بولیر و دیگ بخار:

زمانی که میخواهید دیگ بخار تهیه کنید حتما قیمت آن را بسنجید و از چند نمایندگی دیگر سوال کنید. بعضی از نمایندگی ها بدلیل واسطه بودن یا عدم قناعت به سود مصوب قیمیت هایشان بسیار بالاتر است.

6- میزان گرمایشی آن را چک کنید :

اکثر افراد از میزان گرمایشی دیگ های بخار سر در نمی آورند و قطعا کسی این کار را انجام میدهد که، متخصص این کار باشد و یا در این زمینه، تجربه و اطلاعات کافی داشته باشد، این مسئله در زمان خرید دیگ بخار بسیار مهم است، زیرا اگر گرمایش آن کافی نباشد ، قطعا برای شما کارایی لازم را ندارد .

7- استفاده از وسایل خوب:

در خرید دیگ بخار حتما وسایل و تجهیزاتی که در آن استفاده شده است، را خوب بررسی کنید و مطمئن شوید که در آن از ورقه های فولادی خوب استفاده شده باشد و همچنین وسایل آن کاملا استاندارد باشد. البته این موضوع تا حد زیادی با اعتبار برند مرتبط می باشد، اگر از برند معتبر خرید کنید دیگر نیازی نیست نگران این موضوع باشید.

8- انتخاب مشعل استاندارد:

مشعل جزء مواد اولیه دیگ های بخار است و اهمیت بالایی دارد که اگر استاندارد نباشد، قطعا خسارت های غیر قابل جبرانی را به همراه دارد، نوع و مدل مشعل از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل مشعل را قلب دیگ بخار خطاب می کنند. مشهد بخار توس به عنوان یکی از قطبهای تولید کننده دیگهای بخار مشعل دار مطرح است.

مشعل ها انواع مختلفی دارد :

1- مشعل های گاز سوز

2- مشعل های دوگانه سوز

3- مشعل های مازوت سوز .

و…….

چه مسائلی باعث می شود، دیگ بخار شما عمر طولانی تری داشته باشد ؟

1- طراحی استاندارد و تایید شده از طرف شرکت های بازرسی.

2- استفاده از وسایل جانبی با کیفیت  مثل : لوله های قوی ، ورقه های باضخامت ، پمپ آب باکیفیت و مبدل حرارتی و……..

3-مناسب بودن وضعیت گرمایشی دیگ بخار

4 – استفاده از مشعل های مناسب با نوع دیگ بخار .

نتیجه گیری :

همانطور که میدانید برند های مختلفی از دیگ بخار در بازار موجود است، که فروش آن ها به میزان کیفیت آن ها بستگی دارد. پس قبل از خرید دیگ بخار حتما به نکاتی که در بالا گفته شد توجه کنید و گول هزینه های پایین را نخورید. زیرا استاندارد بودن وکیفیت دیگ های بخار بسیار ارزشمند است.

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.