نشانه سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ چیست ؟

نشانه سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ چیست ؟

نشانه سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ چیست ؟

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ یکی از مشکلاتی است که کم و بیش تا به امروز برای همه اتفاق افتاده است و موجوب نارضایتی مردم از نوع شفاژ یا برند آن شده است . رادیاتور می تواند به دلایل مختلفی سوراخ شود و مشکلات زیادی را به وجود بیاورد .

بیشتر بخوانید :چه زمانی پمپ استخر باید کار کند؟

چرا رادیاتور سوراخ می شود ؟

همانطور که گفتیم شوفاژها به دلایل مختلفی سوراخ می شود ، که اغلب اوقات به دلیل رسوب زدایی و شست و شوی نامناسب توسط افراد بی تجربه صورت می گیرد . بهتر است بدانید زمانی که رسوب در لوله های آب جمع می شود ، باعث می شود به مروز زمان این رسوبات لوله ها را تخریب کنند.

این امر باعث سوراخ شدن لوله و رادیاتور می شود . البته گاهی اوقات سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ می تواند به علت ضربه ای باشد که به رادیاتور وارد شده است .

اگر تمایل به اطلاعات بیشتر دارید:چگونه هیتر برقی را عیب یابی کنیم ؟

نشانه های اصلی سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ چیست ؟

از نشانه های اصلی و عمده سوراخ شدن این وسیله گرمایشی می توان به آب دادن  رادیاتور اشاره کرد و اما گاهی اقات رادیاتور آب نمی دهد اما بر روی دیواره های رادیاتور قطره های آب دیده می شود که خیلی مشخص نیست و باید خیلی دقت کنید . از نشانه های دیگر رادیاتور عبارتند از :

  • سرد بودن بیش از حد
  • هواگرفتن رادیاتور
  • صدا دادن
  • افت ناگهانی پکیج بدون هیچ گونه دلیلی

چگونه رادیاتور شوفاژ را تعمیر کنیم ؟

برای تعمیر سوراخ رادیاتور می توانید از راه حل های ساده ای استفاده کنید و اگر سوراخ رادیاتور خیلی کوچک یا کم باشد ، می توانید با استفاده از چسب مخصوص رادیاتور آن را موقتی درست کنید .

اما اگر سوراخ رادیاتور بسیار زیاد باشد قطعاً چسب نمی تواند راه حل مناسبی برای شما باشد . پس باید هر چه سریع تر اقدام به تعویض لوله کنید .

تأثیر نوع لوله شوفاژ در تعمیرات آن :

لوله های شوفاژ به نوبه خود تأتیر بسیار زیادی در کیفیت این وسیله گرمایشی دارند ، زمانی که شما شوفاژ را از یک برند مطمئن خریداری می کنید ، قطعاً بسیاری از مشکلات را ندارد و حتی اگر هم داشته باشد بسیار جزئی است . پس بهتر است برای تعمیر شفاژها نوع لوله آن را بشناسید . البته شوفاژ ها سه نوع لوله یا بهتر بگیم سه نوع شیر دارند .

اطلاعات مورد نیاز شما عزیزان:علت سرد بودن رادیاتور چیست ؟

  • شیر تخلیه
  • شیر کنترل دستی
  • شیر lockshield

چطور می توان از ایجاد هوا در رادیاتور جلوگیری کرد ؟

علت هواگرفتن رادیاتور شوفاژ می تواند به خاطر خراب شدن یکی از قطعات سیستم گرمایشی باشد که باید هر چه سریع تر آن را تعویض کنید . اما بیشتر اوقات این مشکل به خاطر خاموش بودن مدت طولانی رادیاتور بوده است و چون هیچگونه هوا و گرمایشی منتقل نمی شود ، در داخل سیستم شما و لوله آن هوا می گیرد.

بهترین زمان برای رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ چه زمانی است؟

از آن جایی که رسوب زدایی شوفاژ ها بسیار مهم است و باید حتماً آن را انجام دهید ، سعی کنید قبل از شروع زمستان اقدام به رسوب زدایی کنید تا تمام کثیفی ها و رسوبات از داخل لوله ها خارج شود .

در فصل زمستان به دلیل استفاده زیاد از شوفاژها رسوبات زیادی ایجاد می کند و بهتر است که قبل از زمستان این کار را انجام دهید تا لوله ها دچار مشکل نشود .

در چه صورتی شیر برگشت درست کار نمی کند ؟

در صورتی این شیر درست کار نمی کند ، و یا شوفاژ شما سرد است که تمام رادیاتور و پکیج شما سالم باشد و فقط از شیر پایین رادیاتور چندقطره آب بریزد . و این کار اصلا مشکلی نیست و با تعویض کردن شیر خیلی راحت شوفاژ شما رو به راه می شود .

اگر تمایل به مطالعه دارید:گیج فشارسنج در بویلر صنعتی چه نقش دارد؟

تنظیم کردن سطح فشار پکیج باید چگونه باشد ؟

زمانی که شوفاژها را هواگیری می کنید، فشار در داخل شوفاژها کاهش پیدا می کند. اگر فشار بیش از حد ممکن کاهش پیدا کند ،گرمای زیادی وارد لوله های شوفاژ نمی شود . فشار مناسب برای سیستم های خانگی 12-15 است . در صورت سرمای زیاد و یا یخبندان می توانید این فشار در حد یک درجه بیشتر کنید .

نتیجه گیری :

در این مقاله در مورد خرابی رادیاتور شوفاژ صحبت کردیم ، امیدوارم با استفاده از این مطالب بیشترین بهره را برده باشد . سوراخ شدن رادیاتور یکی از مشکلات رایج است که دیر یا زود به سراغ همه ما میاید . پس بهتر است قبل برخورد با چنین مشکلاتی ، اطلاعات  مورد نیاز آن را داشته باشد .

اطلاعات بیشتر : https://www.traderadiators.com/blog/how-to-hide-your-radiator-pipes

 

 

 

 

 

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.