مزایای فیلترشنی استخر چیست ؟

مزایای فیلترشنی استخر چیست ؟

مزایای فیلترشنی استخر چیست :

فیلترشنی استخر یک وسیله بسیار مهم در صنعت است که با نام صافی شنی معروف است ، همانطور که می دانید ، فیلتر شنی یک منبع تحت فشار است که آب را تصفیه می کند . این روش امروزه جایگاه خاصی را در بازار پیدا کرده است .

فیلترشنی استخر چیست :

فیلترشنی استخر یک وسیله تصفیه آب است که به اندازه 100 میکروبی که در داخل آب است را فیلتر می کند و آب را زلال و پاک به شما تحویل می دهد . البته فیلترشنی تنها شن و ماسه ها را از آب جدا نمی کند ، بلکه این دستگاه می تواند رسوبات و هیدروکربن ها را از آب جدا کند و در آخر آب تصفیه شده را وارد مخزن ها کند .

بیشتر مطالعه کنید :چگونه یک فیلتراستخرمناسب انتخاب کنیم ؟

وظیفه فیلترشنی استخر چیست ؟

این دستگاه با داشتن بخش هایی مانند شن و سیلیس از وارد شدن آلودگی به داخل آب جلوگیری می کند . وظیفه این فیلترها در استخرها حذف کردن شن و ماسه وکثیفی آب استخر و جکوزی است .

انواع فیلتر شنی استخر :

1- فیلترشنی کند :

این وسیله یکی از قدیمی ترین فیلترهای تصفیه آب است که از قدیم و ندیم از این وسیله استفاده می کنند. سطح سیلیس این فیلتر کند است و عبور آب ، در این نوع فیلترها بدون فشار بوده است و کار تصفیه آب به آرامی انجام می شود . البته از این نوع فیلتر بیشتر در تصفیه آب شهرها استفاده می کنند .

2- فیلتر استخر تند :

این وسیله داخل یک مخزن بسته است . و آب استخر و جکوزی را با فشار بسیار بالا فیلتر می کند . از این وسیله بیشتر در استخرها و جکوزی های بزرگ استفاده می شود . به دلیل این که مردم از استخرها و پارک های آبی بیشتر استفاده می کنند ، باید آب استخر ها در مدت زمان کم تصفیه شود . این نوع فیلترها از سایزهای مختلفی درست شده است .

3- فیلترشنی استخر با نرخ بالا :

در این وسیله میزان گذر آب و تصفیه آب به ازای هر متر مربع محاسبه می شود . فیلتر کردن آب استخر در این نوع فیلترها با فشار بالا بوده است . کارایی نوع فیلتر شبیه فیلترهای تند است ، فقط با این تفاوت که دانه های سیلیس در داخل این نوع فیلترها بزرگتر بوده است و آب با سرعت بالا تر و فشار کم عبور می کند .

می توانید اطلاعات بیشتری داشته باشید :دیگ استخری

مزایای فیلتراستخر با نرخ بالا چیست ؟

 • فضای کم
 • سرعت غبورآب بالا
 • هزینه آن پایین است
 • مناسب برای انواع استخرها و جکوزی های بزرگ و کوچک

کاربرد فیلترشنی استخر چیست ؟

این فیلتر در استخرهای ماهی کاربرد فراوانی دارد ، علاوه برآن تصفیه کردن آب برج های خنک کننده و نیروگاه ها و آب شرب شهری برعهده این فیلترها است . این فیلترهات آب استخر و جکوزی را شفاف سازی می کند .

اگر دوست داشتید به این مقاله هم سری بزنید :تله بخار چیست ؟

مزایای فیلتر شنی:

فیلترشنی استخر یکی از بهترین و باکیفیت ترین فیلترهای تصفیه آب است ، این فیلترها حتی کوچکترین آلودگی ها را پاک می کند . مزایای مهم این فیلترها عبارتند از :

 • طول عمر بالا
 • هزینه آن ها بسیار کم است
 • این فیلترها بسیار بهینه هستند
 • کیفیت بسیار بالا
 • این دستگاه برای آب های زمین کشاورزی نیز مناسب است .

نحوه نظافت انواع فیلترشنی :

فیلترشنی استخر به دلیل اینکه ذرات کوچک آلودگی را پاک می کند و آب را به بهترین نحوه ممکن تصفیه می کند ، در مدت خیلی کمی باعث می شود که فیلترهای آن کثیف شود ، و این امر باعث کاهش عبور آب و کندشدن روند تصفیه می شود . برای اینکه به این مشکل برخورد نکنید باید هرچندوقت یک بار این فیلترها را تمیز کنید ، برای این کار باید نکات زیرا را انجام دهید :

اگر علاقه مند به مطالعه بیشتری دارید :اصول طراحی موتورخانه استخر :

 • جریان عبور آب را معکوس کنید
 • نضافت فیلتر شنی استخر باید هر 15 یا 20 بار تصفیه آب انجام شود .
 • جنس این فیلتر ها چون از فولاد است باید خوب از آن ها نگهداری کنید تا دچار زنگ زدگی نشود .

قیمت فیلترشنی استخر  :

قیمت این فیلترها فقط بستگی به جنس و کیفیت و مدل آن ها دارد . لازم به ذکر است که اگر جنس این فیلترها از فولاد باشد ، قطعا قیمت آن ها بسیار بالا است .

نتیجه گیری :

امیدوارم که اطلاعات مناسبی در مورد فیلترشنی استخر به شما داده باشیم . البته این فیلترها اینقدر با کیفیت هستند که شما به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید .

 

 

 

 

 

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.