محاسبه مبدل حرارتی استخر | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

محاسبه مبدل حرارتی استخر | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

برای محاسبه مبدل حرارتی استخر، ابتدا باید مقدار حرارتی که برای گرم کردن آب در استخر نیاز است را محاسبه کنید. برای این منظور می توانید از رابطه زیر استفاده کنید:

Q = m * c * ΔT

در این رابطه، Q مقدار حرارت است که برای گرم کردن آب در استخر به میزان مورد نظر نیاز است، m مقدار جرم آب در استخر، c ظرفیت گرمایی آب و ΔT تغییر دمای آب است.

بعد از محاسبه مقدار حرارتی که نیاز است، باید میزان جریان آب در سیستم تهویه و تبرید استخر را محاسبه کنید. این مقدار بسته به اندازه استخر، دمای آب، دمای هوای محیط، و میزان تبخیر آب از استخر متفاوت است.

سپس، بر اساس میزان جریان آب و تفاوت دمایی بین آب و هوا، می توانید مساحت و تعداد پره های مورد نیاز برای مبدل حرارتی استخر را محاسبه کنید. برای این کار می توانید از جدول ها و نمودارهایی که توسط تولیدکنندگان مبدل های حرارتی ارائه می شود استفاده کنید.

در نهایت، با توجه به ابعاد استخر و میزان جریان آب، می توانید اندازه و نوع مبدل حرارتی مناسب را انتخاب کنید. همچنین، برای بهینه سازی عملکرد مبدل حرارتی می توانید از تجهیزاتی مانند پمپ های حرارتی و کنترلرهای دما استفاده کنید.

محاسبه مبدل حرارتی استخر مجموعه عظیم مشهد بخار توس همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع محاسبه مبدل حرارتی استخر در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاتالوگ مبدل حرارتی استخر-قیمت مبدل حرارتی استخر-نرم افزار محاسبه مبدل حرارتی-نرم افزار محاسبه گرمایش استخر-ظرفیت حرارتی استخر روباز-قیمت مبدل استخر استیل با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار توس با بیش از 35 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم. کادر مهندسی و پرسنل تولید مجرب این شرکت دارای گواهینامه های جوشکاری و آموزش های آن بوده و همواره در حال بروزرسانی و آماده سازی نقشه های ساخت بویلر با کمترین پرت حرارتی و بالاترین راندمان می باشد. بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از محاسبه مبدل حرارتی استخر را در مجموعه مشهد بخار توس بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد.

محاسبه مبدل حرارتی استخر طراحی و تولید شده در مجموعه مشهد بخار توس با بیش از 35 سال سابقه درخشان و همچنین %20 تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد. ماشین آلات شرکت مطابق با تکنولوژی روز دنیا است. جهت هرگونه مشاوره قبل خرید محاسبه مبدل حرارتی استخر و کاتالوگ مبدل حرارتی استخر-قیمت مبدل حرارتی استخر-نرم افزار محاسبه مبدل حرارتی-نرم افزار محاسبه گرمایش استخر-ظرفیت حرارتی استخر روباز-قیمت مبدل استخر استیل لطفا با یکی از شماره های مجموعه مشهد بخار توس در تماس باشید.

محاسبه مبدل حرارتی استخر | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

مبدل حرارتی استخر بعد بویلر های حرارتی آبگرم استخر ، دومین و مهمترین تجهیز در سیستم گرمایش استخر می باشد که به عنوان قلب عمکلرد سیستم گرمایش آب استخر می باشد ، انتخاب و محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی برای استخر از هم واجبات است و درصورتیکه به درستی انتخاب نشود به هیچ عملکرد مطلوب و رضایت بخش از سیستم گرمایش آب استخر نخواهید داشت در این قسمت رویکرد های انتخاب ، روش های محاسبه و انواع مبدل های حرارتی استخری به همراه مقادیر طراحی مبدل برای انواع استخر های خانگی خوایهم پرداخت این مقاله به شما این اطمینان را می دهد تمام سوالاتی که در ذهن برای انتخاب مبدل حرارتی استخر برایتان پیش آمده است در پایان این بخش پاسخ داده شود.

مبدل حرارتی استخر چیست ؟ تنها راه رسیدن به دمای مطلوب استخر که شرایط استاندارد آن را بیان میکند ، استفاده از مبدل های حرارتی می باشد ، این تجهیز آبگرم دیگ را دریافت می کند  و از یک سمت خود عبور می دهد و آب درون استخر که دیگر دمایش افت پیدا کرده توسط پمپ استخر در قسمت دیگری از خود عبور می دهد از کنار هم قرار گرفتن این دو سیال که هردو آب هستند ، آبگرم دیگ یا بویلر ف آب استخر را گرم می کند و دوباره آماده ورد به کاسه میکند ،این یک تشریح ساده از یک مبدل حرارتی استخر میباشد.

لزوم کنترل و اهمیت دمای آب خروجی از مبدل حرارتی استخر چیست؟ به نگاهی تخصصی تر ، مشاهده می‌شود که مبدل حرارتی در مدار بسته و سیرکوله گرمایش آب استخر قرار میگیرد ، و تعیین کننده نهایی دمای آب استخر می باشد لزوم اهمیت و دمای نهایی آب استخر در طراحی و دمای محیط پیرامونی استخر مهم است که دمای محیط استخر از روی دمای آب استخر برداشت می شود و مبنا آن دمای خروجی از مبدل استخر است

افزایش دمای آب استخر توسط مبدل حرارتی از محدوده مجاز تعیین شده باعث تحمیل کردن افزایش مصرف انرژی و همچین آسب رساندن به دیگر تجهیزات و همچین از بین رفتن ماندگاری موادی که جهت ضد عفونی و کنترل آلودگی ها به آب تزیرق میشود ، مانند کلر که به شدت دمای آب بالای 30 درجه حساس است و به سرعت درون آب حل می شود ، این شرایط برای برم نیز به همین صورت می باشد

به همین دلیل کنترل دمای آب خروجی از مبدل حرارتی بسیار مهم و تعیین کننده در بسیاری از پارمتر ها می‌باشد که دو مورد از مهمترین آنها در بالا عنوان شد.

دسته بندی انواع مبدل حرارتی مورد استفاده در استخر چگونه است؟ به طور کلی دو نوع مبدل حرارتی کلا در صنعت تاسیسات وجود دارد ، یکی مبدل های حرارتی صفحه ای و دیگری مبدل های حرارتی پوسته لوله ، در بخش استفاده استخری از مبدل حرارتی فقط نوع پوسته لوله توصیه میشود ، هرچند که مبدل های حرارتی صفحه ای به خاطر نوع طراحی شان دارای راندمان بیشتر ، پتانسیل رسوب گیری کمتر و همچین افت فشار کمتر هستند ، ولی اینا دلیلی نمی شود که از مبدل های صفحه ای برای گرمایش آب استخر شود ،آنچه که امروز در استخر ها و بازار تاسیسات به عنوان مبدل استخر تلقی می شود نوع پوسته لوله آن می‌باشد.

1) مبدل های حرارتی پوسته لوله مسی: این نوع مبدل های حرارتی از بهترین نوع مبدل برایگرمایش آبگرم استخر ها می باشد ، به طوریکه اول انتخاب برای استخر ها مبدل های پوسته لوله مسی می باشد ، کویل های مسی قرار گرفته در این مبدل های از نوع U  شکل بوده  و درون یک پوسته آهنی قرار می گیرد ، این نوع مبدل ها به دلیل ظریب انتقال حرارت بالا برای استخرهای قهرمانی و مجموعه ورزشی ها استفاده می گردند ، شاید مهمترین مزیت مبدل های مسی بر مبدل های استیل عدم وجود محدویت در ظرفیت حرارتی دبی خروجی آنها است که در بخش بررسی مبدل های استیل حرارتی به ان می پردازیم.

در محاسبه ظرفیت حرارتی مبدل های پوسته لوله مسی بعد از محاسبه بار حرارتی لازم برای گرمایش ابتدایی استخر ، بدست آورن فوت مورد نیاز کویل های مسی اهمیت بیشتری که دارد  ، که درواقع قیمت این مبدل ها به تعداد فوت مسی ان می‌باشد.

2) مبدل های حرارتی پوسته لوله استیل: امروزه استفاده از مبدل های استخری استیل در استخرهای خانگی و تفریحی ویلایی به  دلیل ظرفیت هایی پایین بیشتر رواج دارد ، عمده ترین تفاوت این مبدل های استیل با نوع مسی مشابه ، در نوع کویل های یا تیوپ های آن است ، در نوع استیل تیوپ یا کویل های یا به عبارتی لوله های داخل مبدل دیگر به صورت U شکل نبوده و برخلاف نوع مسی آن به صورت مستقیم و یکبار گذر طراحی شده است

عمده ترین دلیل استفاده از مبدل های حرارتی استیل ب جای مبدل های مسی ، عدم خورندگی استیل و پایداری در برابر مواد شیمیایی آب مانند کلر می باشد  ،معمولا جنس پوسته لوله از نوع استیل 304 می باشد که به عنوان استیل نگیر در صنعت شناخته می شوند.

محاسبه مبدل حرارتی استخر– در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار توس تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – محاسبه مبدل حرارتی استخر– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا %20 تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. در مقاله به موضوعات کاتالوگ مبدل حرارتی استخر-قیمت مبدل حرارتی استخر-نرم افزار محاسبه مبدل حرارتی-نرم افزار محاسبه گرمایش استخر-ظرفیت حرارتی استخر روباز-قیمت مبدل استخر استیل پرداختیم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – محاسبه مبدل حرارتی استخر– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و … را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411721 – 09155807005 – 09155656804 یا ایمیل info@mashadbokhartoos.com  تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.