محاسبه قطر فیلتر شنی | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

محاسبه قطر فیلتر شنی | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

برای محاسبه قطر فیلتر شنی استفاده شده در استخر، به نکات زیر نیاز دارید:

  1. میزان جریان آب که باید از طریق فیلتر شنی عبور کند.

  2. اندازه دانه‌بندی شن استفاده شده در فیلتر.

با داشتن این اطلاعات، برای محاسبه قطر فیلتر شنی می‌توانید از رابطه زیر استفاده کنید:

D = (4Q) / (πVn)

در این رابطه:

D: قطر فیلتر شنی به واحد متر Q: میزان جریان آب به واحد متر مکعب در ساعت (m³/h) V: حجم ذرات شن به واحد متر مکعب (m³) n: تعداد ردیف‌های فیلتر شنی

برای مثال، فرض کنید می‌خواهید فیلتر شنی برای استخری با جریان آب 50 مترمکعب در ساعت و با اندازه دانه‌بندی شن 0.5 تا 0.8 میلی‌متر طراحی کنید و تعداد ردیف‌های آن را 3 در نظر بگیرید.

ابتدا باید حجم ذرات شن را محاسبه کنید. برای شن با اندازه دانه‌بندی 0.5 تا 0.8 میلی‌متر، حجم ذرات به تقریب 0.0003 مترمکعب است. سپس با جایگذاری مقادیر در رابطه، قطر فیلتر شنی به صورت زیر محاسبه می‌شود:

D = (4 × 50) / (π × 0.0003 × 3) = 185.9 میلی‌متر

بنابراین، قطر فیلتر شنی برای استخر با جریان آب 50 مترمکعب در ساعت و با اندازه دانه‌بندی شن 0.5 تا 0.8 میلی‌متر و تعداد ردیف‌های 3، باید حدود 186 میلی‌متر باشد.

محاسبه قطر فیلتر شنی مجموعه عظیم مشهد بخار توس همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع محاسبه قطر فیلتر شنی در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساختار فیلتر شنی-ترتیب دانه بندی فیلتر شنی-قیمت فیلتر شنی خانگی-صافی شنی-محاسبه سطح فیلتراسیون-قیمت فیلتر شنی فلزی-سازنده فیلتر شنی-ساخت فیلتر شنی تصفیه آب با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار توس با بیش از 35 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم. کادر مهندسی و پرسنل تولید مجرب این شرکت دارای گواهینامه های جوشکاری و آموزش های آن بوده و همواره در حال بروزرسانی و آماده سازی نقشه های ساخت بویلر با کمترین پرت حرارتی و بالاترین راندمان می باشد. بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از محاسبه قطر فیلتر شنی را در مجموعه مشهد بخار توس بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد.

محاسبه قطر فیلتر شنی طراحی و تولید شده در مجموعه مشهد بخار توس با بیش از 35 سال سابقه درخشان و همچنین %20 تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد. ماشین آلات شرکت مطابق با تکنولوژی روز دنیا است. جهت هرگونه مشاوره قبل خرید محاسبه قطر فیلتر شنی و ساختار فیلتر شنی-ترتیب دانه بندی فیلتر شنی-قیمت فیلتر شنی خانگی-صافی شنی-محاسبه سطح فیلتراسیون-قیمت فیلتر شنی فلزی-سازنده فیلتر شنی-ساخت فیلتر شنی تصفیه آب لطفا با یکی از شماره های مجموعه مشهد بخار توس در تماس باشید.

محاسبه قطر فیلتر شنی | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

نحوه محاسبه ظرفیت فیلتر شنی استخر که از جمله تجهیزات تصفیه استخری می باشد ، همواره ذهن خریداران را به خود مشغول می کند . آیا مدلی که انتخاب کردم مناسب ظرفیت استخر من هست ؟ می تونم ظرفیت پایین تری هم در نظر بگیرم ؟ اگه درست مدل فیلترشنی استخر را انتخاب نکنم چه مشکلاتی پیش میاد ؟ و … . در مقاله پیش رو سعی بر این داریم که تا حدی شما عزیزان را از نحوه محاسبه ظرفیت فیلتر شنی استخر مطلع کنیم تا بتوتنید انتخاب درست تری داشته باشید . با ما همراه باشید .

فیلتر شنی استخر دستگاهی می باشد که در زمینه ی تصفیه آب استخر کاربرد دارد و بر اساس استخری که می خواهیم آب آن را تصفیه کنیم  محاسباتی انجام می دهیم و فیلتر شنی مناسب آن استخر را انتخاب می نماییم . محاسبه فیلتر شنی تصفیه آب استخر کار بسیار آسانی می باشد و شما با مطالعه مطالب این مقاله با نحوه محاسبه ظرفیت فیلتر شنی استخر آشنا می شوید .

برای نحوه محاسبه ظرفیت فیلتر شنی استخر ابتدا میزان دبی تصفیه را در نظر می گیربم و بر  اساس حجم استخر و میزان آبی که در استخر وجود دارد آن را محاسبه و انتخاب می کنیم . در واقع باید دو پارامتر را مشخص کنیم :

  1.  حجم آب استخری که قصد تصفیه آن را داریم .
  2. در چند ساعت می خواهیم سیکل تصفیه استخر کامل شود . ( به طور معمول عددی بین ۸ الی ۱۲ ساعت در نظر گرفته می شود . )

در یک محاسبه سر انگشتی نحوه محاسبه ظرفیت فیلتر شنی استخر از تقسیم حجم آب کل استخر بر زمان سیکل تصفیه ، می توانید دبی فیلتر شنی استخر خود را به دست آورید.

قدم اول : بدست آوردن حجم آب موجود در استخر یا جکوزی

اصولا استخر و جکوزی ها اشکال هندسی هستند  و شما با محاسبه ریاضی و به کمک فرمول ها می توانید آن ها را محاسبه کنید . به صورت کلی اگر استخر ما به شکل مکعب مستطیل باشد ، متراژ طول و عرض و ارتفاع را در هم ضرب می کنیم و حجم آب موجود در آن به دست می آید .

قدم دوم : بدست آوردن میزان دبی

برای محاسبه دبی ، میزان آب موجود در استخر را بر نرخ تصفیه آب استخر تقسیم بکنیم و از این تقسیم میزان دبی را محاسبه بکنیم . پس می توانیم نتیجه بگیریم که دبی با نرخ تصفیه رابطه عکس دارد و هر چه میزان نرخ تصفیه عدد بزرگتری در نظر گرفته شود ، دبی فیلتر کمتر می شود .

قدم سوم : بدست آوردن سطح بستر فیلتر شنی

برای این که بتوانیم میزان قطر فیلتر شنی را به دست بیاوریم و  میزان بستر فیلتر شنی را محاسبه کنیم باید ابتدا میزان سطح بستر فیلتر شنی را بدست آوریم و برای این کار حتما اول باید میزان سطح فیلتراسیون را بدست آوریم . حال به کمک میزان سطح فیلتراسیون ، این عدد به دست می آید .

قدم چهارم : بدست آوردن قطر فیلتر شنی

برای محاسبه قطر فلتر شنی می توان با در نظر گرفتن این نکته که فیلتر شنی ها به حالت دایره مانند می باشند ، با کمک فرمول های دایره می توان به راحتی قطر آن را محاسبه کرد.

قدم پنجم : بدست آوردن ارتفاع فیلتر شنی

برای محاسبه ارتفاع فیلتر شنی می توان از دبی و قطر استفاده کرد و با توجه به آن ها ، ارتفاع آن را محاسبه می کنیم .

محاسبه قطر فیلتر شنی– در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار توس تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – محاسبه قطر فیلتر شنی– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا %20 تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. در مقاله به موضوعات ساختار فیلتر شنی-ترتیب دانه بندی فیلتر شنی-قیمت فیلتر شنی خانگی-صافی شنی-محاسبه سطح فیلتراسیون-قیمت فیلتر شنی فلزی-سازنده فیلتر شنی-ساخت فیلتر شنی تصفیه آب پرداختیم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – محاسبه قطر فیلتر شنی– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و … را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411721 – 09155807005 – 09155656804 یا ایمیل info@mashadbokhartoos.com  تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.