محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

برای محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ می‌توانید از روش زیر استفاده کنید:

  1. در ابتدا، حجم دیگ را به لیتر محاسبه کنید. برای این کار، ظرفیت دیگ به واحد متر مکعب در ثانیه (m³/s) ضرب شده در 3600 تبدیل می‌شود. سپس برای تبدیل به لیتر، نتیجه باید در 1000 ضرب شود.

  2. حجم آب در دیگ را به لیتر محاسبه کنید. این میزان معمولاً در دفترچه راهنمای دیگ ذکر شده است.

  3. ظرفیت دیگ برابر با حجم آب در دیگ می‌باشد.

  4. برای محاسبه ظرفیت بخار دیگ، میزان بخار تولید شده در هر ساعت را به واحد کیلوگرم در ساعت (kg/hr) محاسبه کنید. این مقدار بسته به فشار و دمای بخار و ویژگی‌های دیگ متفاوت است.

  5. نرخ تبدیل بخار به برق یا حرارت را در نظر بگیرید و به میزان برق یا حرارت تولید شده در هر ساعت برسید.

  6. نهایتاً با توجه به نیاز خود به ظرفیت دیگ، می‌توانید انتخاب صحیحی انجام دهید.

لازم به ذکر است که این روش برای محاسبه سرانگشتی است و برای محاسبه دقیق ظرفیت دیگ باید به روش‌های دقیقتر و معمولاً با استفاده از نرم‌افزارهای خاصی اقدام کرد.

محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ: ماشین سازی مشهد بخار توس هم اکنون با بیش از 40 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار –بویلر روغن داغ– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع محاسبه موتورخانه-فرمول محاسبه ظرفیت حرارتی-محاسبه سرانگشتی آبگرم مصرفی-ظرفیت بویلر چیست خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و … می باشیم.
محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ- مجموعه عظیم ماشین سازی مشهد بخار توس همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد محاسبه موتورخانه-فرمول محاسبه ظرفیت حرارتی-محاسبه سرانگشتی آبگرم مصرفی-ظرفیت بویلر چیست با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ ماشین سازی مشهد بخار توس با بیش از 40 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم. کادر مهندسی و پرسنل تولید مجرب این شرکت دارای گواهینامه های جوشکاری و آموزش های آن بوده و همواره در حال بروزرسانی و آماده سازی نقشه های ساخت بویلر با کمترین پرت حرارتی و بالاترین راندمان می باشد. بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ را در مجموعه ماشین سازی مشهد بخار توس بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد.

محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ طراحی و تولید شده در مجموعه ماشین سازی مشهد بخار توس با بیش از 40 سال سابقه درخشان و همچنین %20 تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد. ماشین آلات شرکت مطابق با تکنولوژی روز دنیا است. جهت هرگونه مشاوره قبل خرید محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ و محاسبه موتورخانه-فرمول محاسبه ظرفیت حرارتی-محاسبه سرانگشتی آبگرم مصرفی-ظرفیت بویلر چیست لطفا با یکی از شماره های مجموعه ماشین سازی مشهد بخار توس در تماس باشید.

محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

تولید آبگرم برای تامین گرمایش ساختمان پایه اصلی و اساسی سیستم های گرمایشی مرکزی یا مستقل ( پکیج ) می باشد . برای سیستم های حرارت مرکزی یا موتورخانه تولید آب گرم توسط دو تجهیز انجام می شود : دیگ و مشعل . پس برای این کار ابتدا نیاز داریم به محاسبه ظرفیت دیگ و مشعل ایران رادیاتور بپردازیم . در مقاله پیش رو شما می توانید این موضوع را مطالعه کنید .
سیستم موتورخانه دارای اجزای مختلفی می باشد ولی یکی از قسمت های اصلی آن ، مشعل موتورخانه می باشد . به عبارتی می توان گفت مشعل موتور خانه ، قلب تپنده ی یک سیستم موتورخانه می باشد و تامین انرژی گرمایشی مورد نیاز برای انتقال آن به آب را تولید می کند . اگر مشعل را درست محاسبه نکنیم ، کل سیستم موتورخانه ، هم در تولید آب گرم بهداشتی و هم از لحاظ گرمایش ، به مشکل می خورد . اما نکته ای که وجود دارد ما باید مشعل موتورخانه خود را با توجه به ظرفیت دیگ مشخص می شود . پس برای محاسبه ظرفیت دیگ و مشعل موتورخانه ابتدا باید ظرفیت دیگ را به دست بیاریم و پس از آن ظرفیت مشعل را مشخص کنیم .
در سیستم طراحی و انجام محاسبات یک موتور خانه یکی از آسان ترین کار ها ، محاسبه ظرفیت مشعل گازی یا گازوئیلی می باشد . شما بعد از این که دیگ های آب گرم را محاسبه کردید ، به محاسبه ی ظرفیت مشعل می پردازید . برای محاسبه ی مشعل ، می توان با فرمول ها و ریاضیات ، آن را محاسبه کرد اما بیشتر از این که محاسبه مشعل را بتوان با فرمول محاسبه کرد ، بهتر با کمک تجربیات ، آن را محاسبه می کنبم و کم تر دچار خطا می شویم .
شما برای محاسبه ظرفیت مشعل باید ابتدا میزان ظرفیت دیگ را بدست بیاورد و به کمک آن میزان ظرفیت مشعل را محاسبه کنید .
محاسبه ظرفیت دیگ موتورخانه
ابتدا متراژ کل زیر بنای مجموعه و ساختمان را محاسبه می کنیم .
سپس تعداد سرویس های حمام و سرویس دست شویی را در می آوریم و به ازای هر سرویس ، ۱۰.۰۰۰ کیلو کالری در نظر می گیریم .
ظریب آب و هوایی آن منطقه را مشخص می کنیم که از بازه ی ۱۱۵ تا ۱۵۵ می باشد . به طور مثال ظریب ۱۱۵ برای آب و هوای بسیار حاره ای و گرم می باشد و عدد ۱۵۵ نیز برای هوای بسیار خنک و سرد می باشد و همینطور هر چه هوا گرم تر می شود ، عدد ظریب هم کم تر می شود .
در صورتی که دارای استخر و جکوزی باشید ، ظرفیت گرمایشی مورد نیاز برای آن ها را نیز برای هر کدام محاسبه می کنیم . برای اطلاع از نحوه محاسبه ی ظرفیت گرمایشی استخر ، روی این لینک کلیک کرده و آموزش صفر تا صد آن را مطالعه نمایید . اما اینجا نیز ، به طور کلی نحوه به دست آوردن آن را به شما آموزش می دهیم : حجم کل استخر را به متر مکعب به دست می آوریم و در عدد ۸ تقسیم می کنیم . سپس اگر استخر رو باز بود در عدد ۱۵.۰۰۰ ضرب می کنیم و در صورت بسته بودن آن در عدد ۱۰.۰۰۰ ضرب می کنیم .
حال بعد از اتمام تمام مراحل بالا ، مراحل زیر را طی می کنیم
متراژ کل را در ظریب حرارتی ضرب می کنیم : متراژ کل * ظریب حرارتی = X
تعداد سرویس بهداشتی و حمام را در 10.000 ضرب می کنیم = تعداد سرویس بهداشتی و حمام * 10.000 = Y
ظرفیت گرمایشی مورد نیاز استخر و جکوزی = A
ظرفیت حرارتی دیگ : X+Y+A = B
B ، ظرفیت حرارتی دیگ می باشد .
محاسبه ظرفیت مشعل موتورخانه
همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد ، برای محاسبه ظرفیت مشعل موتورخانه ، ابتدا نیاز است ظرفیت دیگ آبگرم موتورخانه را محاسبه کنید . در بالا نحوه محاسبه دیگ آبگرم موتورخانه به شکل کامل توضیح داده شده است . پس محاسبه آن به محاسبه ظرفیت مشعل موتورخانه می پردازیم . شما کافیست عدد ظرفیت دیگ به دست آمده را ۱۰ الی ۱۵ در صد اضافه کنید تا ظرفیت مشعل مشخص شود :
ظرفیت حرارتی مشعل : B * 1.15
علت اینکه ما ظرفیت دیگ را در عدد ۱.۱۵ ضرب می کنیم این می باشد که ظرفیت مشعل باید حدودا ۱۰% الی ۱۵% بالاتر از ظرفیت دیگ باشد زیرا اگر ظرفیت مشعل با دیگ برابر باشد ، باید مشعل همیشه در ماکسیمم حالت خود باشد و در این صورت فشار زیادی به مشعل وارد می شود و همینطور اگر ظرفیت مشعل را خیلی بالاتر از دیگ در نظر بگیریم به پره آخر دیگ آبگرم موتورخانه آن فشار زیادی می آید و آن را سوراخ می کند .
شما با مطالعه مقاله فوق قادر به محاسبه ظرفیت دیگ و مشعل موتورخانه خواهید بود . با این حال حتما پس از محاسبه ظرفیت ها ، عدد به دست آمده را با کارشناسان مربوطه چک بفرمایید .
محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ- در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ ماشین سازی مشهد بخار توس تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا %20 تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. در مقاله به موضوعات محاسبه موتورخانه-فرمول محاسبه ظرفیت حرارتی-محاسبه سرانگشتی آبگرم مصرفی-ظرفیت بویلر چیست پرداختیم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – محاسبه سرانگشتی ظرفیت دیگ– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و … را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411721 – 09156176431- 09157607106-09371889859 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.
مدیرعامل:09155807005

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.