مبدل گرمایی | با %20 تخفیف و 100% تضمین کیفیت قطعات و تحویل سریع

مبدل گرمایی (Heat exchanger) دستگاهی است که برای انتقال حرارت بین دو مایع یا گاز به کار می‌رود. در این دستگاه، دو مایع (یا گاز) به صورت موازی از یکدیگر عبور می‌کنند و حرارت از یک مایع به مایع دیگر منتقل می‌شود. به عبارت دیگر، یک مایع گرم به مبدل وارد می‌شود و حرارت آن به مایع دیگری که سردتر است، منتقل می‌شود تا در نهایت، مایع سردتر گرم شده و مایع گرمتر سرد شده باشد.

مبدل‌های گرمایی در صنایع مختلفی مانند صنعت نفت، صنایع شیمیایی، تولید برق، تاسیسات حرارتی و سرمایشی و … کاربرد دارند. به علاوه، این دستگاه‌ها در سیستم‌های تهویه مطبوع نیز استفاده می‌شوند تا هوای داخل ساختمان گرم یا سرد شود.

از مزایای استفاده از مبدل‌های گرمایی می‌توان به کاهش هزینه‌های انرژی، افزایش بازدهی سیستم‌های حرارتی و سرمایشی، افزایش عمر مفید تجهیزات و کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات اشاره کرد. علاوه بر این، مبدل‌های گرمایی برای کنترل دمای مایع یا گاز در سیستم‌های مختلف به کار می‌روند.

مبدل‌های گرمایی به دو صورت مختلف عمل می‌کنند: مبدل‌های حرارتی تماسی (Contact heat exchangers) و مبدل‌های حرارتی غیرتماسی (Non-contact heat exchangers). در مبدل‌های تماسی، دو مایع به صورت مستقیم با یکدیگر در تماس هستند و حرارت از یک مایع به مایع دیگر منتقل می‌شود. در مبدل‌های غیرتماسی، حرارت از یک مایع به مایع دیگر منتقل می‌شود اما دو مایع به صورت مستقیم با یکدیگر در تماس نیستند.

مبدل گرمایی| با %20 تخفیف و 100% تضمین کیفیت قطعات و تحویل سریع : ماشین سازی مشهد بخار توس هم اکنون با بیش از 40 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار –بویلر روغن داغ– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب –

مبدل گرمایی

– تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع مبدل حرارتی چیست-انواع مبدل حرارتی-مبدل حرارتی به انگلیسی-کاربرد مبدل حرارتی خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع مبدل حرارتی باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و … می باشیم.

مبدل گرمایی| با %20 تخفیف و 100% تضمین کیفیت قطعات و تحویل سریع: طراحی و تولید شده در مجموعه ماشین سازی مشهد بخار توس با بیش از 40 سال سابقه درخشان و همچنین %20 تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد. ماشین آلات شرکت مطابق با تکنولوژی روز دنیا است. جهت هرگونه مشاوره قبل خرید مبدل حرارتی و مبدل حرارتی چیست-انواع مبدل حرارتی-مبدل حرارتی به انگلیسی-کاربرد مبدل حرارتی لطفا با یکی از شماره های مجموعه ماشین سازی مشهد بخار توس در تماس باشید.

مبدل گرمایی چیست?
مبدل حرارتی تجهیزی است که برای تبادل حرارت بین دو یا چند سیال مورد استفاده قرار می‌گیرد. مبدل‌های حرارتی در فرآیندهای سرمایش و گرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تجهیز بطور گسترده در تاسیسات و تهویه مطبوع، صنایع تبرید، نفت و گاز و پتروشیمی، نیروگاه‌های تولید برق و… کاربرد دارند. برخی از انواع پرکاربرد آن عبارتند از: مبدل‌های حرارتی صفحه ای، مبدل‌های حرارتی لوله ای و مبدل‌های هوا خنک.
مبدل حرارتی چگونه کار می کند?
همانطور که از نامش پیدا است، مبدل حرارتی وسیله ای است که گرما را از یک محیط جذب کرده و گرمای جذب شده را به محیط دیگر منتقل می‌کند. بدون مبدل های حرارتی ، بسیاری از فرآیندهای صنعتی امکان پذیر نیست. از آنجایی که انتخاب نوع خاصی از آن به ماهیت سیال کاری ، فشار ، دما ، نرخ انتقال حرارت مورد نیاز بستگی دارد مهم است که اصول کار اساسی یک مبدل حرارتی را درک کنید تا بتوانید با توجه به نوع فعالیتتان انتخاب آگاهانه تری داشته باشید.
مبدل حرارتی پوسته-لوله:
مبدل حرارتی پوسته-لوله از تعداد زیادی لوله های با سایز کوچک تشکیل شده است که بصورت یک تیوب باندل درون یک پوسته استوانه ای شکل قرار گرفته اند. یکی از جریان های سرد یا گرم از طریق اتصالات مبدل وارد مجموعه لوله ها شده و سیال دیگر وارد پوسته مبدل می شود. انتقال حرارت از طریق مکانیزم های کانوکشن و کانداکشن بین دو سیال انجام می گیرد. مبدل های پوسته لوله اغلب برای دما و فشارهای بالا مناسب می باشند.
مبدل هواخنک:
در این مبدل ها سیال گرم درون لوله ها و یا کانال هایی با سطوح فین دار حرکت می کند. در طرف دیگر سیال گاز که معمولا هوای محیط می باشد توسط یک فن از روی لوله ها عبور می کند. دمای هوای عبوری از روی لوله ها در اثر تبادل حرارت با سیال گرم افزایش یافته و مجددا به محیط تخلیه می شود. از این مبدل در کاربردهایی استفاده می گردد که امکان استفاده از آب و یا سایر سیالات خنک کننده وجود نداشته باشد.
مبدل حرارتی صفحه ای:
یک مبدل حرارتی صفحه ای از مجموعه ای از صفحات اعوجاج دار ساخته می شود. صفحات که معمولا از جنس استنلس استیل هستند توسط واشرهای لاستیکی مخصوص، کانال های آب بندی شده ای را تشکیل می دهند. الگوی خاص صفحات باعث آشفته شدن جریان حتی در اعداد رینولدز بسیار پایین می گردد. در نتیجه، ضریب انتقال حرارت نسبت به کانال صاف و لوله به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت. در مقابل این افزایش انتقال حرارت، افت فشار نیز افزایش پیدا می کند. افزایش ضریب انتقال حرارت منجر به کاهش قابل توجه اندازه مبدل حرارتی نسبت به مبدل های پوسته و لوله سنتی می گردد. همچنین، افزایش نیروی برشی روی صفحات نیز سبب می گردد که نرخ تشکیل رسوبات کاهش پیدا نماید.
انواع مبدل‌های حرارتی
مبدل‌های حرارتی به دو دسته تماس مستقیم و تماس غیرمستقیم تقسیم می شوند.
مبدل های تماس غیر مستقیم:
• مبدل های حرارتی صفحه ای (واشردار، جوشی، لحیمی، نیمه جوشی)
• مبدل های حرارتی لوله ای (پوسته لوله، دو لوله ای، Hairpin، Coil wound)
• مبدل های اسپیرال
• مبدل های هواخنک
از جمله مبدل های تماس مستقیم می توان به برج های خنک کن، دی سوپرهیترها و … اشاره نمود.
کاربرد مبدل حرارتی در صنعت
با توجه به افزایش جهانی قیمت سوخت، استفاده بهینه از انرژی موجود الزامی انکار ناپذیر برای رقابت در دنیای امروز می باشد. یکی از تجهیزات کلیدی به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، مبدل‌های حرارتی با کارایی بالا می باشد. این تجهیزات با استفاده حداکثری از انرژی موجود باعث کاهش مصرف سوخت در خنک کننده ها و گرم کننده ها نظیر چیلر و بویلر می شوند. در این میان، مبدل حرارتی صفحه ای یک راه حل نوین با کارایی به مراتب بهتر از مبدل های سنتی پوسته-لوله می باشد. برخی از صنایعی که دارای کاربرد گسترده مبدل حرارتی می باشند عبارتند از:
• صنایع فولاد
• تاسیسات و تهویه مطبوع
• سیستم های تولید همزمان برق و حرارت
• صنایع نفت و گاز و پتروشیمی
• صنایع غذایی
• نیروگاه های تولید برق

مبدل گرمایی– در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ ماشین سازی مشهد بخار توس تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – مبدل حرارتی– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا %20 تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. در مقاله به موضوعات مبدل حرارتی چیست-انواع مبدل حرارتی-مبدل حرارتی به انگلیسی-کاربرد مبدل حرارتی پرداختیم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – مبدل حرارتی– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و … را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411721 – 09156176431- 09157607106-09371889859 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.
مدیرعامل:09155807005

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.