مبدل حرارتی استخر | با %20 تخفیف و 100% تضمین کیفیت قطعات و تحویل سریع

مبدل حرارتی استخر | با %20 تخفیف و 100% تضمین کیفیت قطعات و تحویل سریع

مبدل حرارتی استخر یک تجهیزات حرارتی است که برای گرم کردن آب استخر و یا خنک کردن آن به کار می‌رود. این مبدل‌ها به دو صورت برجسته و توکار وجود دارند و در سایزها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند.

از مبدل حرارتی استخر برای افزایش دمای آب در فصل سرد سال و یا حتی در تابستان به منظور تسریع فرایند گرم شدن آب در استخر استفاده می‌شود. همچنین در فصل گرم سال، برای خنک کردن آب استخر و کاهش دمای آن نیز می‌توان از این تجهیزات استفاده کرد.

مبدل حرارتی استخر بر اساس اصل انتقال حرارت از یک محیط گرم به یک محیط سرد کار می‌کند. این تجهیزات دارای لوله‌هایی هستند که آب استخر از طریق آن‌ها جریان پیدا می‌کند. همچنین در داخل مبدل حرارتی، یک ماده حرارتی به عنوان واسطه برای انتقال حرارت به کار می‌رود که به صورت گرما زا در محفظه مبدل قرار دارد. در واقع، هدف از استفاده از این تجهیزات، جلوگیری از مستقیم شدن آب استخر با ماده حرارتی و برعکس، به منظور افزایش بازدهی در انتقال حرارت است.

مبدل حرارتی استخر از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا برای حفظ کیفیت آب استخر و جلوگیری از تلف شدن آن به دلیل گرمای بیش از حد، لازم است دمای آب استخر در حد مطلوبی نگه داشته شود.

مبدل حرارتی استخر | با %20 تخفیف و 100% تضمین کیفیت قطعات و تحویل سریع : ماشین سازی مشهد بخار توس هم اکنون با بیش از 40 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار –بویلر روغن داغ– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع کاتالوگ مبدل حرارتی استخر-محاسبه مبدل حرارتی استخر-ساخت مبدل حرارتی استخر خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع مبدل حرارتی استخر باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و … می باشیم.

مبدل حرارتی استخر | با %20 تخفیف و 100% تضمین کیفیت قطعات و تحویل سریع: طراحی و تولید شده در مجموعه ماشین سازی مشهد بخار توس با بیش از 40 سال سابقه درخشان و همچنین %20 تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد. ماشین آلات شرکت مطابق با تکنولوژی روز دنیا است. جهت هرگونه مشاوره قبل خرید مبدل حرارتی استخر و کاتالوگ مبدل حرارتی استخر-محاسبه مبدل حرارتی استخر-ساخت مبدل حرارتی استخر لطفا با یکی از شماره های مجموعه ماشین سازی مشهد بخار توس در تماس باشید.

دسته‌بندی مبدل حرارتی
مهم‌ترین تقسیم بندی مبدل‌های حرارتی که کاربران بیشتر با این نام آن‌ها را می‌شناسند به صورت زیر است :
مبدل‌های هوا خنک
مبدل‌های پوسته و لوله
مبدل‌های صفحه‌ای
مبدل‌های پره‌ای
اما مبدل‌های حرارتی از جنبه‌های دیگری نیز دسته‌بندی می‌شوند:
تقسیم‌بندی مبدل حرارتی بر اساس نوع و سطح تماس سیال سرد و گرم
تقسیم‌بندی مبدل حرارتی بر اساس جهت جریان سیال سرد و گرم
تقسیم‌بندی مبدل حرارتی بر اساس مکانیزم انتقال حرارت بین دو سیال سرد و گرم
تقسیم‌بندی مبدل حرارتی بر اساس ساختمان مکانیکی و ساختار مبدل
انواع مبدل حرارتی
مبدل‌های هوا خنک (Air-Cooled Heat Exchangers): مبدل‌های هواخنک یا کولر‌های هوایی مبادله کننده‏‏ های حرارتی هستند که در آن‌ها سیال فرآیندی با جریان هوا خنک می‌شود. در این مبدل‌ها بخارات گرم درون مجموعه‌ای از لوله‌ها که به صورت افقی کنار هم قرار گرفته‌اند توزیع می‌شود. جداره خارجی لوله‌ها به پره مجهز شده‌است تا سطح انتقال حرارت بین سیال داخل لوله‌ها با هوای خنک افزایش یابد. این مبدل‌ها از نظر شکل جریان، از نوع متقاطع می‌باشند که جریان هوای لازم برای خنک کردن سیال داخل لوله‌ها به وسیله یک فن تأمین می‌شود.
مبدل حرارتی پوسته و لوله ( Shell and Tube): نحوه‌ی کار این مبدل‌های حرارتی به این صورت است که یک سیال از درون لوله‌هایی که همگی به یک ورودی و خروجی وصل هستند و سیال دیگر با دمای متفاوت درون پوسته‌ای که دور لوله‌ها قرار دارد جاری می‌شود و گرما از طریق دیواره‌ی لوله‌ها از سیال گرم به سرد منتقل می‌شود. از این نوع مبدل در صنایع زیادی استفاده می‌شود . این مبدل‌ها فشار و دمای بالایی را تحمل می‌کنند به همین علت کاربرد زیادی در صنعت دارند.
مبدل حرارتی صفحه ای (Plate Heat Exchanger): این مبدل حرارتی با استفاده از تعداد زیادی صفحات فلزی نازک موجب تبادل حرارت بالا بین سیال گرم و سرد می‌شود. اساس عملکرد این نوع مبدل به این شکل است که از دو جهت مخالف سیال سرد و گرم وارد مبدل می‌شوند. سیالات وارد شده به صورت یکی در میان بین صفحات فلزی جریان می‌یابند و با یکدیگر تبادل گرما می‌کنند. این مبدل نسبت به سایر مبدل‌ها انتقال حرارت بهتر و بازدهی بالاتری داردT فضای کمتری می‌کند، و نگهداری و تعمیر آن آسان‌تر است. علاوه بر آن، وقتی‌ که از مواد با خورندگی بالا استفاده می‌کنیم، مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای بهترین گزینه است. حتی اگر این مبدل را با صفحات گران‌قیمت بسازیم، در مقایسه با مبدل‌های دیگر بصرفه‌تر است.
مبدل های پره دار (Finned heat exchanger): این نوع مبدل دارای پره‌هایی در سطح اصلی برای انتقال گرما است. انتقال گرما در سمت گاز برای افزایش سطوح انتقال گرما استفاده می‌شود. پره‌ها به صورت وسیع در مبدل‌های حرارتی گاز مایع یا گاز –گاز در جایی که ضریب انتقال گرما در یک یا هر دو سمت کوچک باشد و به مبدل‌های حرارتی فشرده نیاز باشد استفاده می‌گردد. دو نوع رایج این مبدل‌ها عبارتند از: مبدل صفحه‌ای پره‌دار و مبدل لوله‌ای پره‌دار.
مبدل‌های حراراتی مورد استفاده در استخر
به طور کلی، گرمایش آب در انواع استخرها با مبدل‌های حرارتی صورت می‌گیرد. مبدل‌های حرارتی به عنوان اصلی‌ترین سیستم گرمایشی استخر محسوب می‌شوند که می‌توانند دمای مطلوب آب را کنترل نمایند. اگر مبدل‌های حرارتی به درستی انتخاب نشوند، کیفیت گرمایش آب استخر مناسب نخواهد بود. این مبدل‌ها معمولا دارای دو مدار گردش هستند که در یک سمت آب گرم بویلر و در سمت دیگر آب استخر در حال گردش است. مبدل‌های حرارتی پوسته و لوله Shell and Tube بیشترین استفاده در گرم کردن آب استخر و جکوزی‌ها را دارند؛ چرا که مبدل‌های صفحه‌ای به دلیل سختی آب و همچنین مواد شیمیایی موجود در آن، به سرعت رسوب می‌گیرند.
جهت برآورد پمپ گرمایشی مبدل‌ها، باید دبی بویلر با دبی پمپ انتخابی مطابقت داشته باشد. همچنین ظرفیت دیگ ها ۱۰ الی ۱۵ درصد از ظرفیت مبدل بالاتر در نظر گرفته شده و ظرفیت مشعل‌ها در حدود ۵ درصد از ظرفیت حرارتی دیگ‌ها بیشتر باشد.
مزایای مبدل‌های پوسته و لوله استیل در استخر
استیل مقامت بسیار بالایی نسبت به مواد شیمیایی استفاده شده در آب استخر و جکوزی، از قبیل کلر و اسید دارد. این موضوع باعث افزایش طول عمر مبدل حرارتی استخر در مقایسه با مبدل های مسی می‌شود؛ که این نکته بسیار حائز اهمیت است.
مبدل‌های حرارتی استیل نسبت به مبدل‌های مسی خیلی کمتر در معرض رسوبات قرار می‌گیرند و باعث انتقال بهتر حرارت و جلوگیری از سوراخ شدن مبدل و ایجاد نشتی می‌گردند. همچنین ابعاد و اندازه مبدل حرارتی پوسته و لوله استیل در مقایسه با مبدل پوسته و لوله مسی کوچکتر است و باعث صرفه جویی در فضای موتورخانه می‌گردد. ضمن اینکه وزن مبدل حرارتی استیل نسبت به مبدل مسی پایین‌تر است و در نتیجه سرعت نصب بالاتری دارد. همچنین نیاز به ساپورت ساده‌تری دارد و در نتیجه حمل و نقل آن راحت‌تر است.
نکات مهم در انتخاب مبدل حرارتی استخر
جهت انتخاب مبدل مناسب استخر، توجه به نکات زیر ضروری است:
روباز یا سر پوشیده بودن استخر
عمومی یا خصوصی بودن استخر
اختلاف دما جهت افزایش دمای آب استخر
تعداد مبدل مورد نیاز
مدت زمان مورد نیاز جهت گرمایش استخر
مبدل حرارتی استخر – در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ ماشین سازی مشهد بخار توس تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – مبدل حرارتی استخر – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا %20 تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. در مقاله به موضوعات کاتالوگ مبدل حرارتی استخر-محاسبه مبدل حرارتی استخر-ساخت مبدل حرارتی استخر پرداختیم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – مبدل حرارتی استخر – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و … را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411721 – 09156176431- 09157607106-09371889859 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.
مدیرعامل:09155807005

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.