مبدل حرارتی آبگرم مصرفی | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

مبدل حرارتی آبگرم مصرفی | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

مبدل حرارتی آبگرم مصرفی، دستگاهی است که به کمک آن امکان گرمایش آب سرد یا خنک شده توسط یک سیستم (مانند یک خنک‌کننده)، با استفاده از حرارت یک منبع دیگر، مانند گاز، بخار، برق، نفت، آفتاب، یا انرژی هسته‌ای فراهم می‌شود. این دستگاه‌ها به طور گسترده در سیستم‌های تهویه مطبوع، صنعتی و پردازشی، پالایشگاه ها، کارخانه‌ها، ساختمان‌ها و در تاسیسات صنعتی استفاده می‌شوند. بسته به نوع منبع حرارتی مورد استفاده، می‌توان انواع مبدل‌های حرارتی آبگرم مصرفی را تولید کرد. برخی از انواع مبدل‌های حرارتی آبگرم مصرفی عبارتند از:

1- مبدل حرارتی گاز به آب: در این نوع، حرارت از گازهای احتراقی استخراج می‌شود و با استفاده از یک مبدل حرارتی، آب سرد یا خنک شده را گرم می‌کند.

2- مبدل حرارتی بخار به آب: در این نوع، بخار تولید شده توسط یک کوره، یک توربین، یا یک موتور احتراق داخلی، با استفاده از یک مبدل حرارتی، آب را گرم می‌کند.

3- مبدل حرارتی نفت به آب: در این نوع، حرارت از نفت استخراج می‌شود و با استفاده از یک مبدل حرارتی، آب سرد یا خنک شده را گرم می‌کند.

4- مبدل حرارتی خورشیدی به آب: در این نوع، انرژی خورشیدی را به کمک یک مبدل حرارتی به آب تبدیل می‌کند.

مبدل حرارتی آبگرم مصرفی مجموعه عظیم مشهد بخار توس همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع مبدل حرارتی آبگرم مصرفی در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت مبدل حرارتی موتورخانه-محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای-مبدل صفحه ای استخر-قیمت مبدل حرارتی استیل-کاتالوگ مبدل صفحه ای-مبدل صفحه ای دست دوم-قیمت مبدل حرارتی پوسته و لوله-مبدل حرارتی لوله ای با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار توس با بیش از 35 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم. کادر مهندسی و پرسنل تولید مجرب این شرکت دارای گواهینامه های جوشکاری و آموزش های آن بوده و همواره در حال بروزرسانی و آماده سازی نقشه های ساخت بویلر با کمترین پرت حرارتی و بالاترین راندمان می باشد. بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از مبدل حرارتی آبگرم مصرفی را در مجموعه مشهد بخار توس بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد.

مبدل حرارتی آبگرم مصرفی طراحی و تولید شده در مجموعه مشهد بخار توس با بیش از 35 سال سابقه درخشان و همچنین %20 تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد. ماشین آلات شرکت مطابق با تکنولوژی روز دنیا است. جهت هرگونه مشاوره قبل خرید مبدل حرارتی آبگرم مصرفی و قیمت مبدل حرارتی موتورخانه-محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای-مبدل صفحه ای استخر-قیمت مبدل حرارتی استیل-کاتالوگ مبدل صفحه ای-مبدل صفحه ای دست دوم-قیمت مبدل حرارتی پوسته و لوله-مبدل حرارتی لوله ای لطفا با یکی از شماره های مجموعه مشهد بخار توس در تماس باشید.

مبدل حرارتی آبگرم مصرفی | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

مبدل حرارتی چیست و چگونه کار می کند؟

مبدل حرارتی یا مبدل گرمایی در پکیج های دیواری که به انگلیسی به آن Heat exchanger گفته می شود وسیله ای است که برای منتقل کردن حرارت موثر در بین دو سیال یا مواد گاز یا مایع به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع می توان گفت مبدل حرارتی تجهیزاتی که برای منتقل کردن حرارت بهینه بین دو محیط به کار می رود است. این دستگاه ها حرارت را بین دو یا چند سیال که در جریان قرار دارند جا به جا می کنند. در مبدل حرارتی پکیج دیواری سیال هایی با دما های متفاوت وجود دارند و این دستگاه کمک می کنند که دماهای متفاوت بین دو سیال یکسان شوند و در واقع تبادل گرما را بین آن دو سیال ایجاد می کند. معمولا این مبدل ها سیال های گرم را خنک می کنند و سیال های خنک را گرم تر می کنند تا تبادل دما صورت گیرد.

مبدل حرارتی پکیج با استفاده از سطح واسط سبب تبادل انرژی میان دو سیال سبب تعدل گرمایی می شود. این مبدل ها از نظر  سطح واسط به دو دسته ی معمولی و فشرده تقسیم می شوند. اگر انتقال حرارت در مبدل حرارتی بیشتر از 700 متر مکعب باشد آن را فشرده می نامند. این مبدل ها در صنایع متفاوتی مانند صنایع پتروشیمی، صنایع غذایی و دارویی، نیروگاه برق، پالایشگاه ها و … استفاده می شوند. همچنین از این مبدل ها در مولد بخار، دیگ بخار، رادیاتور ها، کوره ها و … نیز استفاده می شود. معمولا مبدل های حرارتی که در پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد به دو دسته تقسیم می شوند: مبدل کوره ای و مبدل حرارتی. فرق این دو دسته در منبع گرمایشی آن ها است که این منبع در کوره از نوع مایع و گاز است ولی در مبدل حرارتی از سیال گرم است.

کاربرد مبدل حرارتی در پکیج دیواری:

مبدل حرارتی در پکیج های دیواری نیز کارآیی دارد. استفاده از این مبدل ها در پکیج ها به این صورت است که در فصل سرد سال با باز کردن آب گرم زمانی که آب گرم در سنسور فشار جریان می یابد آن را فعال می کند و با ارسال کردن فرمان شیر سه راهی موتوری از طریق برد پیکج دیواری آب گرم به مبدل گرمایی لوله برده می شود. به این صورت آب گرم مورد نیاز سریعا تامین می شود. همچنین در فصل گرما پکیج های دیواری به کمک مبدل حرارتی فقط در زمان احتیاج به آب گرم و درست زمانی که آب گرم را باز میکنیم روشن می شوند که فرمان این روشن شدن را سنسور ها صادر می کنند و با استفاده از مبدل های حرارتی فورا تامین می شود و بلافاصله بعد از بستن آب گرم خاموش می شود.

در واقع از اجزای تشکیل دهنده ی پیکج دیواری می توان به مبدل حرارتی، برد پیکج دیواری، شیر موتوری که دارای دو نوع شیر دو راهه و شیر سه راهه موتوری می باشد و … اشاره کرد. برای پکیج های دیواری نوع های گوناگون در مارک های متفاوت وجود دارد. پکیج بوتان و پکیج ایران رادیاتور را میتوان دو مورد از بهترین و معروف ترین پکیج های دیواری در کشور دانست که امتحان خود را پس داده اند. برای راه اندازی و استفاده بهتر از این پکیج ها لازم است آموزش های لازم برای کار با آن را بدانیم و محل مناسبی را برای نصب آن انتخاب کنیم. همچنین اگر در استفاده از این پکیج ها دچار مشکل شدید می توانید از کسانی که سرویس پکیج و یا تعمیر پکیج را بر عهده دارند تماس بگیرید. توجه داشته باشین که سرویس سالانه ی پکیج ها موجب افزایش طول عمر آن ها می شود.

مبدل حرارتی به چند دسته تقسیم می شود؟

مبدل حرارتی را از جهت های مختلف می توان دسته بندی کرد:

اولین دسته بندی را میتوان بر اساس آرایش جریان در مبدل های حرارتی نام برد

 1. مبدل های حرارتی با جریان همسو Cocurrent  flow
 2. مبدل های حرارتی با جریان غیر همسو Countercurrent flow
 3. مبدل های حرارتی از نوع جریان عمود بر هم   Cross flow

دسته بعدی بر اساس نوع و سطح تماس سیال سرد و گرم است

 1. مبدل های حرارتی نوع Recuperative
 2. مبدل های حرارتی نوع Regenerative
 3. مبدل های حرارتی نوع تماس مستقیم

دسته بعدی بر اساس ساختمان مکانیکی و ساختار مبدل ها است

 1. مبدل های لوله ای
 2. مبدل های صفحه ای
 3. مبدل های پره دار

دسته بندی بر اساس نحوه عملکرد

 1. مبدل های دو منظوره یا دو مسیره
 2. مبدل های تک منظوره یا تک مسیره

در پکیج های دیواری تک مبدله از مبدل دو منظوره و در پکیج های دو مبدله از مبدل تک منظوره برای اب گرمایشی و یک مبدل صفحه ای برای ابگرم مصرفی استفاده می شود.

مبدل های اصلی پکیج دیواری در تماس مستقیم با شعله قرار دارد ولی مبدل صفحه ای انتقال حرارات آبگرم به آب سرد به روش القایی صورت می گیرد.

علت اصلی خرابی و معیوب شدن مبدل رسوب املاح در مبدل می باشد که بستگی به آب منطقه مورد استفاده شده دارد. برای جلوگیری از رسوب و افزایش عمر مبدل از فیلتر های سختی گیر پلی فسفات و یا مغناطیسی استفاده می گردد

برای رفع رسوب مبدل اصلی پکیج دیواری می توان از روش اسید شویی اسفاده کرد به این صورت که اسید و اب مخلوط شده توسط یک دستگاه مخصوص اسید شویی به درون مبدل د رحدود 2 الی 3 دقیقه پمپ می شود و سپس توسط اب شستشو می شود

در صورت اسید شویی و عملکرد ضعیف دو باره مبل و یا سوراخ شدن آن،  مبدل پکیج باید تعویض گردد.

مبدل حرارتی آبگرم مصرفی– در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار توس تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – مبدل حرارتی آبگرم مصرفی– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا %20 تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. در مقاله به موضوعات قیمت مبدل حرارتی موتورخانه-محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای-مبدل صفحه ای استخر-قیمت مبدل حرارتی استیل-کاتالوگ مبدل صفحه ای-مبدل صفحه ای دست دوم-قیمت مبدل حرارتی پوسته و لوله-مبدل حرارتی لوله ای پرداختیم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – مبدل حرارتی آبگرم مصرفی– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و … را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411721 – 09155807005 – 09155656804 یا ایمیل info@mashadbokhartoos.com  تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.