قیمت انواع بویلر | با %20 تخفیف و 100% تضمین کیفیت قطعات و تحویل سریع

قیمت انواع بویلر | با %20 تخفیف و 100% تضمین کیفیت قطعات و تحویل سریع

به طور کلی، قیمت بویلرها بین ۲ تا ۳۰ میلیون تومان متغیر است و با توجه به عواملی که بالا ذکر شد، قابل تغییر است. در هر صورت برای تعیین قیمت دقیق بویلر، بهتر است با فروشندگان معتبر و مجرب در این زمینه تماس بگیرید و قیمت را با آنها مشاوره کنید.

بویلرها به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات گرمایشی در خانه‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شوند و برای هر مصرف کننده قیمت متفاوتی دارند که به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:

1- نوع بویلر: بویلرهای گازی، الکتریکی و نفتی قیمت‌های متفاوتی دارند و هر یک با توجه به قدرت و کیفیت ساخت، دارای قیمتی متفاوت خواهند بود.

2- ظرفیت بویلر: ظرفیت بویلر نیز یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت آن است. بویلرهای با ظرفیت بالاتر، دارای قیمتی بیشتر خواهند بود.

3- نوع مصرف سوخت: نوع سوخت مصرفی نیز قیمت بویلر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بویلرهای گازی به طور کلی ارزانتر هستند، در حالی که بویلرهای نفتی و الکتریکی قیمت بالاتری دارند.

4- برند بویلر: برند بویلر نیز یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت آن است. بویلرهای معروف و با کیفیت بالا، دارای قیمتی بالاتر خواهند بود.

قیمت انواع بویلر | با %20 تخفیف و 100% تضمین کیفیت قطعات و تحویل سریع : ماشین سازی مشهد بخار توس هم اکنون با بیش از 40 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار –بویلر روغن داغ– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع قیمت دیگ بخار خانگی-قیمت دیگ بخار 100 کیلویی-قیمت دیگ بخار خشکشویی-قیمت دیگ بخار 200 کیلویی خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع قیمت انواع بویلر باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و … می باشیم.

قیمت انواع بویلر | با %20 تخفیف و 100% تضمین کیفیت قطعات و تحویل سریع: طراحی و تولید شده در مجموعه ماشین سازی مشهد بخار توس با بیش از 40 سال سابقه درخشان و همچنین %20 تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد. ماشین آلات شرکت مطابق با تکنولوژی روز دنیا است. جهت هرگونه مشاوره قبل خرید قیمت انواع دیگ بخار و قیمت دیگ بخار خانگی-قیمت دیگ بخار 100 کیلویی-قیمت دیگ بخار خشکشویی-قیمت دیگ بخار 200 کیلویی لطفا با یکی از شماره های مجموعه ماشین سازی مشهد بخار توس در تماس باشید.

بویلر و دیگ بخار چیست؟
اصولاً دیگ بخار و بویلر به هر ظرفی اطلاق می گردد که در داخل آن موادی را به جوش می آورند و یا عمل پخت را انجام می دهند و ما هر روزه با انواع مرسوم دیگ که در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرند سر وکار داریم.
ولیکن دیگ صنعتی وسیله یا دستگاهی است برای انتقال حرارت به سیال مورد نظر ما که در حالت بسیار پرکاربرد، این سیال می تواند آب باشد که در نتیجه ما دیگ آب داریم و حال اگر این دیگ به حدی حرارت داده شود که دما به نقطه تبخیر یا جوش آب برسد ما دیگ تولید بخار خواهیم داشت.
تاریخچه تولید دیگ بخار صنعتی پروسه طولانی را طی نموده است تا ما شاهد دیگ های بخار امروزی باشیم. بطور کلی این تجهیزات صنعتی بر اساس ساختار داخلی آن به دو نوع بسیار معروف ذیل تقسیم بندی می گردد:
انواع دیگ بخار صنعتی
دیگ بخار فایرتیوب (Fire Tube) یا لوله آتشی
از اصول مهم این طرح همانطور که در اسم آن نهفته شده است این می باشد که هوای گرم شده در اثر سوختن مشعل از داخل لوله هایی که درون منبع آب قرار دارند عبور داده می شود و بدین طریق آب منبع گرم شده و به بخار تبدیل می شود.
سطح حرارتی به نحوی در نظر گرفته می شود که مسیر عبور حرارت حاصل از گازهای داغ مشعل در لوله های مخصوص در پاس ۲ و پاس ۳ قرار گرفته است.
این لوله ها از نقش بسزایی در انتقال حرارت به آب داخل بویلر برخوردار می باشند و لذا این نوع بویلر های بخار به نوع لوله آتشی نام گذاری می گردند.
دیگ بخار واترتیوب (Water Tube) یا لوله آبی
این نوع دیگ بخار نیز به گونه ای طراحی می گردد که آب داخل لوله های مخصوص که تامین کننده سطح حرارتی بویلر می باشند وارد می گردد و بلعکس طرح فایرتیوب در اینجا ما آب را درون لوله ها داریم و حرارت اطراف لوله دمیده می شود.
در این طرح به دلیل بالارفتن توانایی تحمل فشار دیگ بخار، در موارد تولید بویلرهای نیروگاهی که نیاز به فشارهای بالا می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.
انتخاب نوع دیگ بخار نیز بسته به اینکه در کاربرد مورد نیاز چه موارد فنی مطرح می باشند از قبیل اینکه
چقدر بخار مورد نیاز است؟
فشار بخار خروجی چقدر باید باشد؟ فضای قرار گیری بویلر چقدر است؟
و … بسیار متفاوت می باشند که مهندسین طراح در صنایع مختلف با آن سروکار دارند برخی از این موارد در مقالات: انتخاب دیگ بخار لوله آبی (واتر تیوب) و انتخاب دیگ بخار لوله آتشی ارائه شده اند.
انواع بویلر فایرتیوب بر اساس شکل انتهای کوره:
دیگ بخار لوله آتشی بر اساس نوع انتهای کوره به دسته بندی زیر تقسیم می شوند.
بویلر لوله آتشی عقب تر (Wet back)
بویلر لوله آتشی عقب خشک (Dry back)
گاز های داغ حاصل شده از مشعل در بویلر های لوله آتشی عقب تر پس از طی مسیر، در فضای پشت کوره در یک محفظه با قطر بزرگتر قرار گرفته و علاوه بر انتقال حرارت با آن قسمت از محفظه که با آب در تماس است وارد پاس دوم لوله می شود.
در این حالت به دلیل چرخش گاز ها در فضایی که با آب در تماس است راندمان افزایش می یابد.
همچنین به دلیل وجود آب در محفظه تنش حرارتی کمتری به لوله ها وارد شده که عمر مفید دیگ بخار را افزایش می دهد.
از سوی دیگر در بویلرهای عقب خشک، انتهای کوره در خارج از درام قرار گرفته و گاز با درجه حرارت بالا تری وارد لوله های پس بعدی می شود. این روش به دلیل تماس کمتر آب با قسمت های گرم از راندمان پایین تری برخوردار است.
همچنین به دلیل قرار نگرفتن در آب تنش حرارتی در آن کنترل نشده و ممکن است به لوله های آسیب وارد شود.
لذا برای اطمینان از بالا رفتن طول عمر لوله ها تعمیر نگهداری از این سیستم ها به مراتب مهم تر و همچنین در فاصله زمانی نزدیک تر باید انجام شود.
انواع بویلر فایرتیوب بر اساس تعداد مسیر های عبور:
دیگ بخار لوله آتشی تک پاس
این دیگ ها از اولین دیگ های ابداعی فایرتیوب بودند. در این مدل گاز حاصل از احتراق در کوره پس از یک بار گذر از مسیر کوره از دودکش خارج می شود. این روش به دلیل بهینه نبودن مصرف انرژی از راندمان بسیار پایینی برخوردار بوده و امروزه از آن ها استفاده نمی شود.
سوخت مورد استفاده در این بویلر ها معمولا از نوع زغال سنگ بوده است.
دیگ بخار فایرتیوب دو پاس
این مدل به دو صورت عقب خشک و عقب تر مورد استفاده قرار میگیرد. دراین روش گازهای حاصل از احتراق پس از طی مسیر کوره توسط فضای پشت آن به پاس دوم لوله ها وارد شده و مسیر طی شده را دوباره بر می گردد.
و در نهایت توسط دودکش از مسیر سیستم خارج می شود. این روش نیز به نسبت مقدار راندمان بسیار پایینی دارد و امروزه کمتر از آن استفاده می شود.
بویلر لوله آتشی برگشتی
این نوع از دیگ بخار فایرتیوب را می توان مشابه دیگ بخار دو پاس در نظر گرفت با این تفاوت که در این روش گاز های داغ پس از طی مسیر به سمت انتهای کوره به درب پشتی بویلر برخورد کرده و مجددا در کوره مسیر را بر می گردند.
سپس از لوله های آتشخوار قرار گرفته در بالای کوره مسیر را دوباره طی نموده تا از طریق دودکش خارج شوند.
بوبلر فایرتیوب سه پاس
نسل نوین دیگ های بخار لوله آتشی، دیگ های بخار با لوله های سه پاس است. این روش به دلیل بازدهی بالا و عملکرد مناسب از محبوبیت بالایی برخوردار است. همچنین به میان قابل توجهی در جهان تولید می شود.
در این روش لوله ها پس از عبور از پاس دوم که مشابه روش دو پاس می باشد از یک محفظه عقب خشک وارد پاس سوم می شوند. پس از عبور گاز ها از پاس سوم از طریق دودکش گاز ها خارج می شوند.
دیگ بخار فایرتیوب چهار پاس
این دیگ ها تا مرحله سوم و طی مسیر پاس سوم مشابه دیگ بخار سه پاس عمل میکند. پس از آن گاز های عبوره از روش عقب خشک وارد پاس چهارم شده و از آن عبور می کنند و پس از طی مسیر از طریق دودکش خارج می شوند.
در پاس آخر به دلیل افت فشار و همچنین کاهش بیش از حد دما گاز خروجی ممکن است تغییر فاز داده و باعث خوردگی لوله ها شوند. لذا در این روش نیز باید تعمیر نگهداشت بصورت بازه های نزدیک به هم انجام شود.
انواع بویلرهای واترتیوب
در مجموع می توان دو دسته بندی برای بویلر های واترتیوب بیان نمود.
بویلرهای چنددرام
بویلرهایی با لوله های افقی وتک درام
مزایا بویلر واترتیوب
بازدهی بالا
کیفیت بالای بخار
دستیابی به فشار بالا
تنوع در طراحی و ساخت
تنوع در استفاده از سوخت
امکان تولید بخار فوق اشباع
سرعت بالا تولید بخار از زمان تغذیه آب به سیستم تا تبدیل شدن به بخار
امکان دسترسی به همه قسمت های دیگ جهت انجام تعمیرات و تغییر در سیستم
محدودیت بویلرهای واتر تیوب
جابجایی دشوار
هزینه ساخت، راه اندازی بالا
محدود شدن کاربرد به صنایع بزرگ
تعمیرات تخصصی دشوار، زمان بر و هزینه بر بودن آن
لوله آتشخوار چیست؟
لوله آتشخوار نوع خاصی از لوله می‌باشد که به دلیل آلیاژ‌های استفاده شده در ساخت آن توانایی تحمّل فشار و حرارت بالاتری نسبت به لوله‌های معمولی را دارا می‌باشد. از این لوله‌ها بیشتر برای انتقال گاز و یا مایعات دارای حرارت بالا استفاده می‌شود و این ویژگی موجب متمایز شدن آن‌ها نسبت به سایر لوله‌های موجود در بازار شده است.
در ساخت لوله اتشخوار ز آلیاژ‌هایی استفاده می‌شود که در ساختار خود دارای کربن و منگنز می‌باشند و این مورد باعث افزایش تحمّل حرارتی و فشاری این لوله‌ها شده است.
همچنین، می‌توان با ایجاد تغییر در میزان کربن استفاده شده در این لوله‌ها خاصیّت انعطاف‌پذیری بیشتری را به آن‌ها اضافه کرد و این مسئله موجب گردیده است تا لوله آتشخوار از کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف برخوردار باشد.
لوله آتشخوار و کاربرد آن در صنایع مختلف
لوله آتشخوار به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود همچنان در صنایع مختلف بدون جایگزین می‌باشد و امروزه از آن برای انتقال مایعات و گاز‌های دارای دما و فشار بسیار بالا استفاده می‌شود. از جمله مهم‌ترین صنایعی که از این نوع از لوله‌ها در آن‌ها به وفور استفاده می‌شود می‌توان به مواردی همچون:
صنایع کشتی‌سازی
صنایع ساختمان‌سازی
صنایع تولید محصولات شیمیایی
صنعت نفت و گاز و صنایع مرتبط با آن‌ها
صنعت ساخت و تولید موتورهای دیزلی
صنایع تولید و مونتاژ سیستم‌ها و مبدل‌های حرارتی
صنایع تولید فولاد و صنعت فرآوری لبنیات اشاره کرد.
قیمت انواع دیگ بخار- در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ ماشین سازی مشهد بخار توس تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – قیمت انواع دیگ بخار– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا %20 تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. در مقاله به موضوعات قیمت دیگ بخار خانگی-قیمت دیگ بخار 100 کیلویی-قیمت دیگ بخار خشکشویی-قیمت دیگ بخار 200 کیلویی پرداختیم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – قیمت انواع دیگ بخار– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و … را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411721 – 09156176431- 09157607106-09371889859 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.
مدیرعامل:09155807005

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.