علت سرد بودن رادیاتور چیست ؟

علت سرد بودن رادیاتور چیست ؟

علت سرد بودن رادیاتور چیست ؟

قطعاً برای شما پیش آمده است که رادیاتور شما به خوبی گرم نمی کند ، و حتی بعد از اینکه آن را هواگیری کرده اید باز هم رادیاتور شما سرد است و موجب ناراحتی و نگرانی شما شده است . در این مقاله می خواهیم در مورد سرد بودن رادیاتور بعد از هواگیری صحبت کنیم .

بیشتر بدانید :چه زمانی پمپ استخر باید کار کند؟

آیا هواگیری رادیاتورمهم است یا نه ؟

زمانی که داخل رادیاتور شما هوا گرفته باشد ، آب گرم و گرمایش به خوبی به تمام شوفاژ منتقل نمی شود و موجب سرد بودن رادیاتور می شود . زمانی که بالای رادیاتور سرد و پایین آن گرم باشد ، یعنی سیستم شما نیاز به هواگیری دارد . حتما سالی یک بار رادیاتور را هواگیری کنید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کرده باشید .

علت های سرد بودن رادیاتور بعد از هواگیری :

1- فشار کم :

اگر متوجه شدید که رادیاتور شما سرد است این می تواند به چند دلیل مختلف باشد . یکی از این دلایل می تواند به علت فشار کم رادیاتور باشد .زمانی که فشار رادیاتور کمتر از 1.5 باشد ، گرمای زیادی به رادیاتورها نمی رسد و موجب سرد شدن آن ها می شود .

می توانید اطلاعات بیشتری داشته باشید :علت آب دادن شیرآب رادیاتور چیست ؟

2- رسوب گرفتگی لوله ها :

یکی دیگر از علت های سرد بودن رادیاتور بعد از هواگیری می تواند به دلیل رسوب گرفتگی لوله ها باشد . از آن جایی که در داخل آب ها پر از املاح است و این آب ها تصفیه نمی شود ،باعث می شود که به مرور زمان در داخل لوله ها رسوب تشکیل شود . و این رسوب ها مانع گرم شدن رادیاتور می شوند .

3- خرابی مشعل یکی دیگر از علت های سرد بودن رادیاتور است :

زمانی که رادیاتور را هواگیری می کنید و بعد از چند ساعت متوجه می شوید که رادیاتور هنوز سرد است ، این احتمال وجود دارد که مشعل دچار خرابی یا مشکل شده باشد . زمانی که مشعل خراب باشد شعله های آن بسیار کم است و حرارت مورد نیاز به رادیاتور نمی رسد . البته امکان هست، پکیج شعله در جای مناسب نصب نشده باشد .

4-یکی دیگر از علت های سرد بودن رادیاتور ،می تواند به دلیل فشار کم آب باشد :

برای سرد بودن رادیاتور همیشه که نباید به دنبال مسائل جدی و مشکلات بزرگ باشید ، گاهی اوقات این سرد بودن می تواند به دلیل فشارکم آب باشد ، در اصل موتور پمپ ساختمان شما قدرت بالایی ندارد و یا چند نفر هم زمان شیر آب را باز کرده اند . این موجب افت فشار در پکیج و رادیاتور شده است .

5- هواگیری درست انجام نشده است علت دیگر سرد بودن رادیاتوراست:

بعضی اوقات تمام سیستم های رادیاتور شما درست است ، اما بازهم رادیاتور شما گرم نمی شود، و این امر موجب ناراحتی شما شده است . دلیل این مشکل می تواند ، به علت هواگیری نادرست باشد. برای اینکه رادیاتور گرم شود باید هواگیری را مجدد انجام دهید تا مشکلات رادیاتور شما حل شود .

6- بسته بودن شیرهای ورودی و خروجی پکیج :

گاهی اوقات خرابی رادیاتور می تواند از خرابی سیستم مرکزی باشد . که برای فهمیدن آن باید از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید . اما گاهی اوقات پیش میاید که علت سرد بودن رادیاتور بخاطر بسته بودن شیرهای ورودی و خروجی در زیر پکیج باشد که شما متوجه نشده اید .

اطلاعات بیشتر:تفاوت شوفاژو رادیاتور در چیست ؟

مزایای هواگیری رادیاتور :

هواگیری رادیاتور مزایای زیادی دارد ، که مهمترین آن ها قطع شدن نشتی آب ، گرم شدن رادیاتور ، بالا رفتن راندمان حرارتی ، کاهش سوخت مصرفی ، عمر طولانی دستگاه ها، یک نواخت شدن فشار داخل مسیر گرمایش و… . شاید از نظر شما هواگیری رادیاتور فقط یک مزایا داشته باشد، اما همین هواگیری ساده می تواند سیستم شما را از مشکلات بزرگتر حفظ کند .

مراحل هواگیری رادیاتور :

  • قبل از اینکه هواگیری کنید شوفاژ را خاموش کنید و اجازه دهید که شوفاژها سر شود .
  • برای هواگیری می توانید از کلید مخصوص شوفاژ استفاده کنید ، سعی کنید کلید را به آرمی بچرخانید تا آب با فشار بیرون نریزد .
  • تا زمانی که صدای حباب و یا شرشر آب قطع نشده است ، دست از هواگیری بر ندارید .
  • آب های که بر روی سیستم پاشیده شده است را خشک کنید تا موجب زنگ زدگی دستگاه نشود .
  • این کار را برای تمام رادیاتورهای منزل انجام دهید . تا علت سرد بودن رادیاتور برطرف شود
  • بعد از هواگیری حتما سیستم مرکزی را چک کنید و از درست بودن آن مطمئن شوید .

نتیجه گیری :

سرد بودن رادیاتور گاهی وقت ها به دلیل فقط هواگیری  نیست و می تواند مشکلات جدی تری داشته باشد که باید به آن رسیدگی شود . سعی کنید با نزدیک شدن به فصل زمستان تمام رادیاتور و پکیج را چک کنید ، تا در صورت خرابی هر چه زودتر به رفع آن اقدام کنید .

 

اطلاعات بیشتر : https://www.traderadiators.com/blog/radiator-cold-after-bleeding

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.