دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

دیگ بخار یک نوع دستگاه گرمایی است که با استفاده از آب و حرارت، بخار تولید می‌کند و به منظور تامین انرژی حرارتی برای پخت و پز، گرمایش فضا، تولید برق و سایر فرآیندهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه از یک مبدل حرارتی، یک محفظه آب، یک مخزن سوخت، یک بخش سوخت‌دهی و یک دماسنج تشکیل شده است.

در دیگ بخار، آب به داخل محفظه آب داده می‌شود و با استفاده از حرارت موجود در مبدل حرارتی، به بخار تبدیل می‌شود. سپس بخار به وسیله لوله‌های بخاری به نقاط مورد نیاز منتقل می‌شود تا برای پخت و پز، گرمایش فضا و سایر فرآیندهای صنعتی استفاده شود. در بخش سوخت‌دهی، سوخت مانند گاز طبیعی، نفت یا ذغال سنگ به داخل دیگ بخار داده می‌شود و با استفاده از اتصالات و شبکه لوله‌های داخل دیگ، به مبدل حرارتی منتقل شده و حرارت لازم برای تولید بخار تامین می‌شود. در نهایت، با استفاده از دماسنج، دمای بخار تولیدی کنترل و تنظیم می‌شود تا بهینه‌سازی مصرف سوخت و افزایش کارایی دیگ بخار حاصل شود.

دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار: مشهد بخار توس هم اکنون با بیش از 35 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار –بویلر روغن داغ– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع انواع دیگ بخار-نحوه کار دیگ بخار-فیلم نحوه کار دیگ بخار-فشار کار دیگ بخار-دستگاه دیگ بخار-کوره دیگ بخار-کاربرد دیگ بخار خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و … می باشیم.
دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار- مجموعه عظیم مشهد بخار توس همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگ بخار-نحوه کار دیگ بخار-فیلم نحوه کار دیگ بخار-فشار کار دیگ بخار-دستگاه دیگ بخار-کوره دیگ بخار-کاربرد دیگ بخار با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار توس با بیش از 35 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم. کادر مهندسی و پرسنل تولید مجرب این شرکت دارای گواهینامه های جوشکاری و آموزش های آن بوده و همواره در حال بروزرسانی و آماده سازی نقشه های ساخت بویلر با کمترین پرت حرارتی و بالاترین راندمان می باشد. بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار را در مجموعه مشهد بخار توس بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد.

دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار طراحی و تولید شده در مجموعه مشهد بخار توس با بیش از 35 سال سابقه درخشان و همچنین %20 تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد. ماشین آلات شرکت مطابق با تکنولوژی روز دنیا است. جهت هرگونه مشاوره قبل خرید دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار و انواع دیگ بخار-نحوه کار دیگ بخار-فیلم نحوه کار دیگ بخار-فشار کار دیگ بخار-دستگاه دیگ بخار-کوره دیگ بخار-کاربرد دیگ بخار لطفا با یکی از شماره های مجموعه مشهد بخار توس در تماس باشید.

 

دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار | %20 تخفیف قیمت خرید| فروش مشهد بخار توس

قبل از پرداختن به این موضوع که دیگ‌های بخار چگونه کار می‌کنند لازم است تا آشنایی کوچکی با دیگ بخار و موارد استفاده آن داشته باشیم. سپس چگونگی عملکرد بویلرها را مورد بررسی قرا می‌دهیم. ساده‌ترین معرفی دیگ بخار به این صورت است که دیگ بخار نوعی مخزن میباشد، که با سیستم تبادل گرما که از طریق احتراق سوخت، آب را بخار تبدیل می‌کند. دیگ بخار برای تبدیل آب به بخار از یک مخزن تحت فشار و مشعل حرارتی تشکیل شده است.
موارد استفاده از دیگ بخار
با توجه به انواع تقسیم بندی بویلرها در کل میتوان موارد مصرف دیگ بخار را در دو گروه صنایع بزرگ و صنایع کوچک تقسیم بندی کرد. در صنایع بزرگ که نیاز به تامین بخار به مقدار بسیار زیاد است مانند: صنایع نیروگاهی، صنایع پالایشگاهی، صنایع پتروشیمی و… از بویلرهای واترتیوب استفاده می‌شود. در صنایع کوچک بر خلاف صنایع بزرگ احتیاج به تامین بخار به مقدار زیاد نیست مانند: صنایع غذایی، صنعت چرم سازی، نساجی و… از دیگ های بخار فایرتیوب استفاده میشود.بخار آب چگونه تشکیل میشود؟
دیگ بخار برای تبدیل آب به بخار دارای یک مخزن تحت فشار و مشعل میباشد. انرژی گرمایی لازم برای تبدیل آب به بخار توسط این مشعل تامین میشود، در انواع مختلف بویلرها نوع تامین انرژی حرارتی متفاوت است.
در ابتدا آب تصفیه وارد مخزن بویلر میشود، سپس از طربق لوله ها به قسمت های مختلف کوره منتقل میشود. زمانی که مشعل روشن میشود، کم کم دمای لوله‌هایی که آب در آنها قرا دارد بالا می‌رود. آب داخل لوله تبدیل به بخار می‌شود. سپس آب و بخار داخل لوله به دیگ بخار منتقل شده و و از یکدیگر جدا می‌شوند. روند جداسازی بخار از آب تا زمانی ادامه پیدا میکند که بخار خشک تولید شود. دمای بخار خشک بسیار بیشتر از دمای بخار مرطوب است. البته با توجه به نوع بویلر و صنعتی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، میتوان انواع بخارهای مختلف از جمله خشک، سوپرهیت و مرطوب را تولید کرد.
انواع دیگ بخار براساس نحوه تولید بخار آب:
طراحی دیگ بخار بر اساس نوع کارکرد به دو دسته تقسیم میشود: لوله آبی یا water tube ، لوله آتشی یا fire tube
دیگ بخار واترتیوب یا لوله آبی:
این دیگ‌ها از ظروفی به نام درام تشکیل شده‌اند، این درام‌ها به وسیله لوله‌هایی به یکدیگر متصل هستند. گاز داغ در اطراف این لوله‌ها در جریان است که این امر سبب می‌شود تا با عبور آب از داخل این لوله‌ها بخار تشکیل شود. یکی از مهمترین مزیت‌های دیگ‌های بخار آبی ظرفیت آنها می‌باشد، که میتوان ظرفیت آنها را افزایش داد.البته ذکر این نکته هم ضروری است که این دیگ‌های بخار در انواع ظرفیت‌ها و با توجه به صنایع مختلف تولید می‌شوند. و این خود یکی ار عوامل برتری این دسته از دیگ‌های بخار است. به عنوان مثال یک دیگ بخار با ظرفیت نیم تن در ثانیه میتواند بخار آب با فشار 165 اتمسفر و دمای 570 درجه سانتیگراد تولید کند.
دیگ بخار فایر تیوب یا لوله آتشی:
طراحی این دیگ‌ها به گونه‌ای است که محفظه احتراق و لوله‌ها داخل یک محفظه بزرگ استوانه‌ای شکل قرار دارند. گازهای داغ ناشی از احتراق از لوله‌ها عبور می‌کنند، آبی که در اطراف این لوله‌ها وجود دارد را تبدیل به بخار می‌کند. دیگ‌های بخار فایر تیوب از یک مخزن آب بزرگ تحت فشار استفاده می‌کنند و دارای محدودیت در افزایش ظرفیت هستند. این دیگ‌ها معمولا برای تولید فشارهای پایین مانند 6 اتمسفر و یا نهایتا تا 10 الی 12 اتمسفر مورد استفاده قرا می‌گیرند. این دیگ‌ها به دو صورت ثابت و همچنین قابل حمل تولید می‌شوند.
دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار- در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار توس تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا %20 تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. در مقاله به موضوعات انواع دیگ بخار-نحوه کار دیگ بخار-فیلم نحوه کار دیگ بخار-فشار کار دیگ بخار-دستگاه دیگ بخار-کوره دیگ بخار-کاربرد دیگ بخار پرداختیم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – دیگ بخار چگونه کار میکند-مشخصات دیگ بخار– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و … را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411721 – 09155029808- 09155656804 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.