ضروری ترین نکات در زمان خرید دیگ بخار دسته دوم

ضروری ترین نکات در زمان خرید دیگ بخار دسته دوم

از آن جایی که خیلی از شرکت ها و کارخانه ها هنوز از دیگ بخار استفاده می کنند و دلیل اینکه هزینه این دیگ ها بسیار بالا است بسیاری از افراد که تازه می خواهند کار خود را شروع کنند و توان مالی زیادی برای گرفتن دیگ بخار درجه یک را ندارند ، می توانند از خرید دیگ بخار دسته دوم استفاده کنند . البته باید عرض کنیم که کار اشتباهی نمی کنند و با هزینه کمتر و دقت بالا می توانند یک دیگ دسته دوم مناسب با پولشان تهیه کنند . البته این کاری است که اکثر افراد انجام می دهند . اما برای خرید دیگ دسته دوم باید به خیلی از نکات توجه کنید که ما در این مقاله به شما می گویم .

کیفیت دیگ های بخار چگونه است ؟

دیگ های بخار کیفیت بالایی دارند ، مخصوصا اگر از برند معتبر و کارخانه معروف باشد ، قطعا می توانید روی کیفیت آن ها حساب باز کنید و به گفته کارشناسان ،طول عمر دیگ های بخار از دیگ های روغن داغ بیشتر است و شما می توانید برای سال های اولیه از دیگ های بخار دسته دوم استفاده کنید و بعد از چند سال آن را عوض کنید و یک دیگ درجه یک جاگزین آن کنید .

در زمان خرید دیگ دسته دوم به چه نکاتی توجه کنیم ؟

1- چک کردن پلاک های آن :

اولین اقدامی که برای خرید دیگ های دسته دوم باید انجام دهید این است که پلاک های روی موتور ، بدنه ، پمپ و …. را حتما چک کنید . این پلاک ها شامل : تاریخ ساخت دیگ ، شماره سریال ، میزان ظرفیت ، حداکثر فشار کاری . و اصلی ترین موضوع استادارد بودن آن که در این زمینه باید دقت فراوان شود . زیرا دیگ های بخار بسیار حساس هستند و دقت نکردن به این مسائل باعث می شود هم شما به مشکل مواجه شوید و هم پول خود را حروم کنید .

2- به ظاهر دیگ بسیار دقت کنید :

دیگ بخار

در زمان خرید دیگ دسته دوم به ظاهر آن بسیار دقت کنید تا زنگ زدگی ، رسوب گرفتگی نداشته باشد . حتما مخزن و پوسته آن را چک کنید که مقاومت کافی در برابر حرارت را داشته باشد . نوع کوره آن را بررسی کنید . علاوه بر این ها دیگ های دسته دوم به دلیل اینکه چند سال کار کرده است قطعا از کیفیت آن کاسته شده است و حتی در بعضی از مواقع به دلیل خراب بودن با قیمت پایین تری فروخته می شود . و این خراب بودن ها ممکن است از وسایلی باشد که حتی شما از آن ها سر در نمی آورید ، پس قبل از خرید حتما آن را به یک کارشناس نشان دهید .

در مورد دیگ های بخاربیشتر بدانید : دیگ بخار و انواع دیگ بخار

3- سالم بودن وسایل و تجهیزات :

قبلا به این نکته اشاره کردیم که استاندارد بود دیگ ها بسیار مهم است اما نه تنها دیگ باید استاندارد باشد بلکه تمام وسایلی که روی آن به کار رفته است باید استاندارد بودن آنهاتایید شده باشد . ممکن است که در طی این چند سالی که از دیگ استفاده شده است ، کیفیت وسایل و تجهیزات آن افت کرده باشد و یا تعمیر شده باشد که این چیزها به آسانی قابل تشخیص نیست . پس حتما قبل از خرید دیگ دسته دوم به این موارد دقت کنید .

4- ظرفیت دیگ را در نظر بگیرید :

ظرفیت دیگ را متناسب با میزان استفاده آن انتخاب کنید . زیرا دیگ های بخار انواع مختلفی دارند مانند : دیگ بخار فولادی ، دیگ بخار چدنی ، دیگ بخار روغن داغ و دیگ بخار آب گرم . و همانطور که می دانید هرکدام کارایی خاص خودشان را دارند. مثلا دیگ های فولادی برای زمانی استفاده می شود که محصولی نیاز به فشار بالا و حرارت زیاد دارد . پس سعی کنید که دیگ را متناسب با ظرفیت و نوع شغل خود انتخاب کنید .

5- پمپ آن ها متناسب با دیگ باشد :

از آنجایی که پمپ ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها متناسب با یک دیگ طراحی شده اند ، دقت کنید که در زمان خرید دیگ بخار دسته دوم از پمپ مخصوص با همان دیگ استفاده شده باشد . اگر از پمپ نامناسب استفاده کرده باشند قطعا دیگ شما بعد از چند وقت خراب یا دچار رسوب گرفتگی می شود.

بیشتر بخوانید: هنگام خرید دیگ بخار به چه مسائلی توجه کنیم ؟

نتیجه گیری :

همه ما می دانیم که دیگ های بخار در مصارف مختلف استفاده می شود و همیشه بایددر مرحله اول استاندارد بودن آن تایید شود . پس حتی اگر از دیگ دسته دوم استفاده می کنید حتما به نکات ضروری آن دقت کنید و از خرید دیگ دسته دوم با قیمت پایین خوداری کنید .

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.