بهترین جنس لوله های استخر چیست ؟

بهترین جنس لوله های استخر چیست ؟

بهترین جنس لوله های استخر چیست ؟

لوله های استخر به دلیل اینکه تو کار نصب می شوند ، و از دسترس شما خارج هستند ،  بسیار مهم اند. سیستم های لوله کشی استخرها تأثیر مستقیمی بر کیفیت و طول عمر استخر شما دارد . زمانی که شما برای راه اندازی استخر از لوله های باکیفیت استفاده می کنید ، خیالتان از بابت استاندارد بودن آن ها راحت است .

انواع لوله های استخر چیست ؟

1- لوله  PVC :

این مدل بهترین نوع لوله هاهستند ، همانطور که می دانید استخر ها باید با ضخامت لوله 40 لوله کشی شوند. این وسیله یکی از معروف ترین برند لوله است که بیشتر مردم در زمان راه اندازی استخر از آن استفاده می کنند .

بیشتر بدانید :دیگ استخری

از نشانه های دیگر این لوله ها ضخامت دیواره این لوله ها را با S  نشان می دهند .از این مدل به علت قیمت مناسب وکیفیت عالی بیشتر در قسمت سونا و جکوزری در استخرها استفاده می کنند .

2- لوله های CPVC :

این جنس لوله در مقابل حرارت بسیار مقاوم هستند . از این مدل بیشتر در گرمکن استخر استفاده می کنند . زیرا این وسیله چون مقاومت بالایی دارند ، در سیستم گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرند تا از ذوب شدن لوله جلوگیری شود . کیفیت این مدل فوق العاده است و به همین دلیل قیمت بسیار بالا دارد.

3- لوله های UPVC :

این جنس لوله ها از پلاستیک نمی باشد . در واقع این لوله ها را در آمریکا  به نام UPVC می نامند و در اروپا به عنوان لوله PVCU می شناسند . این لوله استخر بسیار مقاوم و سبک وزن هستند . یکی از مزایای مهم این لوله مناسب بودن آن ها در سیستم لوله کشی ساختمان ها ، ادارات و استخرها است .

4- لوله های استخر ABC :

لوله های ABC مخفف کلمه آکریلو نیتریل بوتادین استایرن است . از این برای  وسیله استخر هااستفاده می کنند . اما اگر خواسته باشیم حقیقتی را در مورد این لوله ها بگیم ، این جنس لوله مناسب ترین لوله و با کیفیت ترین لوله برای سیستم های استخرها نیست و عمر این لوله ها از لوله های PVC  کمتر است .

اگر مایل به مطاله بیشتر هستید :مزایای فیلترشنی استخر چیست ؟

5-  فلزی :

اگر کسی نمی خواهد از لوله های PVC استفاده کند، می تواند از این جنس لوله برای استخرهای خانگی و ویلایی استفاده کند . این لوله های استخر به نوبه خود کیفیت خوبی دارد و مقاومت آن ها بسیار بالا است . از این لوله ها بیشتر در سیستم های ساختمان ها استفاده می کنند .

چه نوع لوله هایی در مقابل کلر مقاوم هستند ؟

لوله ها باید به گونه ای باشد که در مقابل مواد ضدعفونی کلر مقاومت کنند. و از آن جایی که امروزه بیشتر مردم از استخرها استفاده می کنند و آب استخرها باید مدام ضدعفونی شود ، پس باید جنس لوله بسیار با کیفیت باشد .

اطلاعات بیشتر :چه زمانی پمپ استخر باید کار کند؟

تا به امروز برای استخر ها از لوله های  PVC و  UPVC بیشتر استفاده می کنند . زیرا طبق گزارشات این نوع لوله ها در مقابل کلر بسیار مقاوم و سازگار هستند .

اما عده ای از کارشناسان لوله های فلزی و لوله های ABS را مناسب استخرها نمی دانند ،  زیرا به گفته آن ها بعد از مدتی این لوله ها بر اثر کلر خراب می شود .

نکات مهم در مورد لوله ها: :

  • نحوه اجرای لوله ها باید دقیق و بدون هیچ گونه اشتباهی باشد .
  • از لوله هایی با جنس PVC برای گردش آب و مقاومت در برابر کلر استفاده کنید .
  • از فیلترهای مناسب و برند های معتبر برای استخرها استفاده کنید .
  • کیفیت آب استخر باید بسیار بالا و عاری از هر گونه آلودگی باشد .
  • برای پوشش لوله ها از عایق مناسب استفاده کنید
  • از پیچ و تاب دادن لوله در مسیر استخر پرهیز کنید
  • ابعاد قطر لوله ها را برحسب حجم استخر و میزان آب مصرفی انتخاب کنید .
  • زمان کاری پمپ استخرها را در نظر بگیرید و بیش از حد از پمپ ها کار نکشید .
  • از لوله های CPVC برای سالن های گرمکن و سونا استفاده کنید .

نتیجه گیری :

این  سیستم ها جزء حساس ترین وسایل استخرها هستند . این لوله ها به دلیل تو کار بودن آن ها باید خیلی دقیق اجرا شوند تا مشکلی پیش نیاید .

منبع: https://blog.boshart.com/pool-installation-what-pipe-should-you-use

https://www.pvcfittingsonline.com/resource-center/types-of-piping-used-during-inground-pool-installation/

 

 

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.