اهمیت استفاده از پکیج های استخر چیست ؟

اهمیت استفاده از پکیج های استخر چیست ؟

اهمیت استفاده از پکیج های استخرچیست ؟

همانطور که می دانید استخرها از لحاظ ساختاری به دو نوع سرباز و سر پوشیده درست می شوند . اما با نزدیک شدن به فصل زمستان استفاده از استخرهای سرپوشیده یا استخرهای خانگی بیشتر می شود .به همین دلیل اکثراافراد از پکیج های استخر استفاده می کنند . این وسیله گرمایش آب گرم ، جکوزی و بخار را برعهده دارد . و به نوبه خود کاربرد فراوانی تا به امروز داشته است .

پکیج های استخر چیست ؟

پکیج ها یک وسیله گرمایشی است ، که گرمای آب استخرهای آبی و تفریحی ، مجموعه های ورزشی ، سونای خشک و بخار و….. را تأمین می کند . این وسیله نسبت به موتورخانه های قدیمی فضای کمتری را اشغال می کند . باید بدانید که راندمان این پکیج ها بسیار بالا است و مصرف سوخت این وسیله بسیار کم است .

اگر دوست دارید بیشتر مطالعه کنید :اصول طراحی موتورخانه استخر :

انواع پکیج های استخر چیست ؟

پکیج ها به دو نوع مخزن دار و بدون مخزن تقسیم می شوند . . پکیج های دارای مخزن از کوئل های مسی برای گرمایش آب گرم استفاده می کنند . اما پکیج های بدون مخزن از مبدل حرارتی برای انتقال گرمای آب استفاده می کنند .

 

انواع پکیج های استخر از نظر سوخت مصرفی :

1- پکیج های  برقی :

این نوع پکیج ها انرژی لازم خود را از طریق برق تأمین می کنند ، و اصلاً نیازی به گازهای شهری ندارند . این وسیله راندمان بالایی دارد و تا به امروز مورد استقبال بیشتر مردم قرار گرفته اند . این نوع پکیج ها مناسب استخرهای کوچک است .

2- پکیج های گازی :

این نوع پکیج های گازی بسیار پرطرف دار است . بیشتر مردم به سراغ این نوع پکیج ها می روند . این وسیله انرژی لازمه خود را از گازهای شهری به بدست می آورد . و به دلیل این مدل سوختی که دارد مردم از آن استفاده می کنند .

اطلاعات بیشتر کسب کنید :علت آب دادن شیرآب رادیاتور چیست ؟

3- یکی دیگر از پکیج های استخری ، پکیج دوگانه سوز است:

این وسیله بیشتر در موتورخانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد . زیرا به دلیل ابعاد بزرگی که دارد ، باید در مکان هایی مثل موتورخانه باشند . این وسیله سوخت خود را از گاز شهری و یا گازوئیل تأمین می کند . از این وسیله بیشتر در استخرهای بزرگ آبی ، استخرهای تفریحی و… استفاده می کنند .

4- پکیج های سه گانه سوز :

این مدل پکیج ها مناسب ترین نوع آن به حساب می آید . مهمترین مزایای این نوع وسیله سه گانه بودن آن ها است . این وسیله از سوخت گازوئیل ، گاز و برق استفاده می شود . زمانی که گاز و گازوئیل نباشد ، می تواند از برق استفاده کند .

این وسیله مناسب چه نوع استخرهایی هستند؟

این وسیله به دلیل راندمان بالایی که دارند، دارای سایزهای متفاوتی هستند و اغلب مناسب استخرهای کوچک ،ویلا ها، آپارتمان ها و محیط های بزرگ است . پکیج های استخر شاید به ظاهر کوچک باشند اما کاربرد گرمایشی آن فوق العاده است . کسانی که در خانه خود استخر دارند ، این وسیله می تواند مناسب ترین وسیله گرمایشی برای آن ها باشد . البته مدل گاز سوز بودن آن مقرون به صرفه تر از پکیج های برقی است .

ظرفیت این وسیله گرمایشی چگونه است ؟

ظرفیت این وسیله بستگی به نوع و ابعاد استخرها دارد . هرچه استخر شما بزرگتر باشد میزان تأمین گرمایش درآن ها بیشتر می شود . نمی توانیم به طور دقیق به شما در مورد ظرفیت این وسیله عرض کنیم زیرا ، ابعاد هر استخر ، جکوزی و سونای بخار در استخرها متفاوت است .

اگر دوست دارید نطلعه بیشار داشته باشید :مزایای فیلترشنی استخر چیست ؟

مزیت های پکیج های زمینی استخر :

  • دارای راندمان بالا است
  • قابل استفاده در استخرهای بزرگ و کوچک
  • کم مصرف و به صرفه
  • تأمین آب گرم در استخر
  • دارای سوخت متفاوت
  • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش
  • نیاز به تعمیر دائم ندارد
  • قابل استفاده در استخرهای خانگی و سرباز
  • قابل استفاده در محیط های پرورش و تولید ماهی ها
  • نصب و راه اندازی آسان

درجه حرارت دمای آب استخر باید چگونه باشد ؟

اگر از این وسیله برای استخرهای بزرگ استفاده می کنید . باید حتما از دمای استاندارد روی آن وسیله استفاده شود و معمولا دمای مناسب برای آب گرم 28 درجه سانتی گراد است و دمای جکوزی 42 درجه سانتی گراد مشخص شده است . بهتر است که درجه حرارت از این بیشتر نشود زیرا فشار بر روی موتور این وسیله وارد می شود و موجب خسارت های جبران ناپذیری می شود .

قطعا تمایل به مطالعه بیشتر دارید :اجزای تشکیل دهنده برج خنک کننده :

نتیجه گیری :

این پکیج ها مناسب ترین نوع وسایل گرمایشی برای استخرها هستند . گرمایش آن ها بسیار فوق العاده است و به دلیل راندمان بالا و نصب آسان مردم از آن ها بیشتر استفاده می کنند .

منبع:https://www.ecomfort.com/stories/1483-How-Packaged-Heating-and-Cooling-Units-Work.htmlhttps://www.ecomfort.com/stories/1483-How-Packaged-Heating-and-Cooling-Units-Work.html

 

 

 

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.