انواع دیگ های روغن داغ

انواع دیگ های روغن داغ

قبلا در مورد دیگ های روغن داغ صحبت کرده ایم . دیگ های روغن داغ زمانی استفاده می شود که به درجه حرارت خیلی بالا نیاز باشد . اما امروزه از دیگ های روغن داغ استفاده می کنند ، به دلیل اینکه این دیگ ها کارایی بیشتری دارند و هم قیمت آن ها از دیگ بخار ارزان تر است . در این مقاله با انواع دیگ های روغن داغ آشنا می شویم .

مزیت های دیگ های روغن داغ :

1- قیمت آن ارزان تر از دیگ های بخار است .

2- دیگ های روغن داغ سر وصدای کمتری نسبت به دیگ های بخار دارد .

3- ایمینی دیگ های روغن داغ بالاتر از دیگ های بخار است .

4- سیستم دیگ روغن داغ کارایی بیشتری دارد نسبت به دیگ بخار .

5- وسایل آن بسیار استاندارد و ایمینی بوده است .

6-در دیگ روغن داغ نیاز به دستگاه دی اریتور نیست .

7- استحکام آن بسیار بالا است .

8- رسوب ایجاد نمی کند .

هدف از درست کردن دیگ های روغن داغ چیست ؟

امروزه اکثرا با دیگ های بخار و دیگ های روغن داغ آشنا شده اند . و از زمانی که انواع دیگ های روغن داغ تولید شده است ، وشرکت ها و کارخانه جات ها از کارایی و مزیت فراوان آن ها پی بردن ، اکثرا دیگ های بخار را کنار گذاشته اند و در عوض از دیگ های روغن داغ استفاده می کند . در حقیقت هدف از درست کردن دیگ های روغن داغ ، دریافت انرژی بیشتر و درعوض کاهش سوخت کمتر است و همچنین برای بسیاری از محصولاتی که احتیاج به حرارت بالا دارد و از آنجایی که دیگ های بخار نمی تواند این کار را انجام دهد و اگر هم انجام دهد خطرات خودش را دارد ، از دیگ های روغن داغ استفاده می کنند . البته دیگ های روغن داغ مانند دیگ های بخار انواع مختلفی دارد .

انواع بویلر روغن داغ :

1- دیگ های روغن داغ افقی

2- دیگ های روغن داغ عمودی .

دیگ های روغن داغ عمودی تا الان مزیت بیشتری ازدیگ های روغن افقی داشته است و زمانی که تولید شد مورد استقبال فراوان قرار گرفت .

مزیت های بویلرهای داغ عمودی :

این دیگ ها به دلیل نوع ساختشان به فضای کمتری برای نصب لازم است و این یکی از بهترین انواع دیگ روغن داغ است زیرا روغن در داخل دیگ های عمودی خیلی سریع تخلیه می شود . و حرارت در این نوع دیگ ها ماندگارتر است.

مزایای دیگ های روغن داغ افقی :

این یکی دیگر از انواع دیگ های روغن داغ است . این نوع دیگ های ،درب های دیگ به راحتی باز و بسته می شود . در این نوع دیگ ها چیزی به اسم خرابی و تعمیر وجود ندارد و راندمان حرارت در این نوع دیگ ها بالاتر از دیگ های عمودی است . و کارایی دیگ های روغن داغ افقی بیشتر ازدیگ های عمودی است .

نکات مهم در زمان استفاده از دیگ روغن داغ :

1- به دلیلی اینکه این سیستم ها در دمای خیلی بالا کار می کند باید از روغن مناسب و استاندارد استفاده شود .

2- در زمان شست و شوی سیستم در زمان تعویض روغن ، هرگز از حلال ها ی نفتی استفاده نشود .

3- تمام وسایل دیگ های روغن داغ  از انواع مختلفی درست شده است ، پس حتما هر وسایل را را مناسب با همان دیگ انتخاب کنید .

4- دیگ روغن داغ باید توسط تولیدکنندگان متخصص تولید شود .

نتیجه گیری :

در این مقاله انواع دیگ های روغن داغ را به شما گفتیم . و قطعا هر کدام از آن ها کارایی بیشتری دارندکه ما نمی دانیم . و این دیگ ها بخار و دیگ های روغن داغ باعث می شود که نیاز های همه مردم در جامعه را برطرف کنند .

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.